Izvor: Politika, 11.Nov.2012, 23:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Laka pobeda Partizana
„Crno-beli” savladali Radničkog iz Kragujevca s 2:0 (1:0). – Strelci Ivanov u 24. i Lazar Marković u 49. minutu
Fudbaleri Partizana zabeležili su i desetu uzastopnu prvenstvenu pobedu, pošto su na svom terenu pred praznim tribinama savladali Radnički iz Kragujevca s 2:0 (1:0), pa posle novog kiksa komšija s druge strane Topčiderskog brda u 143. „večiti derbi” ulaze sa osam bodova više. Do zasluženog trijumfa „crno-beli” su došli lako, jer je razlika >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << u klasi bila očigledna, iako nije bilo previše šansi.
Šampion je poveo u 24. minutu. Tomić je šutirao iz slobodnog udarca, Knežević uz pomoć prečke uspeo da spreči pogodak, ali se na njegovu nesreću loptu odbila do Ostojića, koji je vratio u sredinu, pa Ivanovu nije bilo teško da je smesti u nebranjenu mrežu – 1:0.
Konačan rezultat postavljen je u 49. minutu. Jojić je najpre blokiran, a zatim je poželeo da uposli Mitrović, ali ga je prebacio, pa je pritrčao Lazar Marković i sa desetak metara zakucao je u mrežu – 2:0.
Pokušali su Kragujevčani da ublaže poraz. Najbliži tome bili su u 88. minutu, kada je posle kornera s desne strane golman Petrović izvanredno intervenisao i sprečio prvo Miloševića, a zatim i Kosorića da se upiše u strelce.
Stadion: Partizan. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Glođović (Vrbas). Strelci: 1:0 Ivanov (24), 2:0 L. Marković (49). Žuti kartoni: Ostojić, Smiljanić (Partizan), Petrović, Milošević, Fejsa (Radnički). Nadoknada vremena: prvi deo: 1 minut, drugi: 3.
PARTIZAN: Petrović 7, Miljković 7, Lazevski 7, Ostojić 7, Ivanov 7, Smiljanić 6, S. Marković 6, Jojić 6,5 (od 62. M. Šćepović 6), Tomić 6, L. Marković 7 (od 72. Aškovski -), Mitrović 6 (od 82. S. Šćepović -). Trener: Vermezović.
RADNIČKI (K): Knežević 6,5, Pavlović 6, Fejsa 6, Kosorić 6, Milošević 6, Nedović 6, Petronijević 6 (od 75. Đuričković -), Petrović 6, Milošković 6, Simović 6 (od 52. Svojić 6), Spalević 6 (od 33. Sikimić 6). Trener: Đurđević.
IGRAČ UTAKMICE: Ivan Ivanov (Partizan).
-----------------------------------------------------------
Perišić u Humskoj
Duel između Partizana i Radničkog pratio je i fudbaler Borusije iz Dortmunda Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac iskoristio je slobodan dan pred početak priprema nacionalnog tima da dođe u srpsku prestonicu i poseti Stefana Šćepovića, s kojim je zajedno igrao u Brižu.
Đ. Smiljanić
objavljeno: 12.11.2012.
Pogledaj vesti o: Partizan, Večiti derbi, Kragujevac








