Izvor: N1 televizija, 28.Jul.2018, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đukić briljira: Ljudi ovde ne znaju da je Tito umro
Iako su navijači tražili smenu Miroslav Đukić je ponovo preživeo i ostao na klupi Partizana.
On je na konferenciji za medije govorio o sutrašnjoj utakmici protiv Dinama iz Vranja, koja se igra u okviru drugog kola Superlige Srbije, posle poraza od Radnika na startu sezone.
“Ja mogu da se bavim samo svojim poslom. I verujte da sve to na mene ne utiče ni najmanje. Bavim se ekipom, da bude mirna, da bude staložena. Taj negativan ambijent oko nas sigurno >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << utiče na ekipu, ali moramo da se izborimo sa tim – da ambijent okrenemo u našu korist“.
Posle poraza u prvom kolu domaćeg prvenstva, usledila je pobeda nad Trakaijem, u utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
"Čitam po novinama kako srpski klubovi nikad nisu osvojili više UEFA bodova i taman kad pomislim da je nešto ipak pozitivno vidim da ipak nije. A pobedama se treba radovati, posebno ovim evropskim. Jer nije nikog lako pobediti. Za druge ne znam – za mene je ovo pozitivan utisak".
Đukić se zatim osvrnuo na svesti nerealna očekivanja domaće javnosti.
“Svi se muče protiv zatvorenih protivnika, samo od u Srbiji mislimo da je to lako. Ako nismo čuli za Trakai onda su to indijanci sa peruškama. A nisu, ozbiljna su ekipa. Mi živimo u nekim drugim vremenima, za Švajcarce mislimo da su Sajdžije, pa oni dođu i pobede nas. Živimo u nekim drugim vremenima. Treba da se otreznimo, da budemo malo skromniji, radniji. Ovde je velika mana kad ste skromni, a mi treba da se spustimo na zemlju, pa iz te skromnosti da popravimo prvo sebe, pa tek onda da probamo i komšije. Te priče o 3:0, 5:0... To su neistine! Svaki dan to pričam igračima. OK, neke se utakmice nameste, otvoriš golom na vreme i bude lako, ali šta da kažemo za Atalantu i Sarajevo? Atalanta da dva gola, Sarajevo se vrati na 2:2. Da Partizan sada igra tako bila bi državna nesreće, jer tobože treba da nekom daš pet komada, a to Sarajevo daje dva komada ekipi koja ima ozbiljan evropski budžet“, rekao je trener crno-belih, a potom dodao:
“Mi ovde živimo u onom filmu, Anderground (Underground Emira Kusturice). Ne znamo da se završio Drugi svetski rat, ne znamo da je umro Tito. Nismo se aktuelizovali. Realnost, normalnost, skromnost i – rad. Pa da se vratimo u normalne okvire. Nismo bolji ni od koga. Nismo pametniji ni od koga“.
Navijači su na poslednjem meču pevali: "Đukiću, odlazi!" , a šef stručnog štaba ipak vidi samo pozitivne stvari.
“Ja mogu da utičem samo na moj deo i zaista mislim da je ovde (u ekipi, prim.aut) sve pozitivno. I odavde pokušamo da stvorimo tu pozitivnu atmosferu, jer bez toga je nemoguće stvoriti uspeh. Ne mogu oni da rade svoj posao kako treba, ako trener ne radi kako treba, trener ne može bez uprave, bez navijača... Svi zavisimo. I moramo svi zajedno... Svi se busamo, ljubimo grb... Ako je stvarno tako onda svi treba da budemo pozitivni i pomognemo klubu. Iz negative neće izaći ništa dobro“.












