ABA LIGA: FMP izdržao poluvreme, Partizan trojkama do prvog trijumfa (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Okt.2020, 23:10

Crno-beli čekali do trećeg kola na pobedu.

Košarkaši Partizana ostvarili su tek u trećem kolu ABA lige prvu pobedu u regionalnom takmičenju pošto su u Železniku savladali FMP sa 103:90 (21:23, 27:21, 29:22, 26:24). Panteri su bili ravnopravan protivnim crno-belima u prvom poluvremenu, ali je Partizan u nastavku boljom igrom u odbrani uz dobar šut za tri poena stvorio dovoljnu prednost da ostvari pobedu.

Od starta je krenula velika broba u Železniku, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je Partizan bolje ušao u meč i sa pet uzastopnih poena Novice Veličkovića poveo sa 10:4 u 3. minutu. Međutim, Lešić i Ulubaj pokrenuli su FMP koji je serijom 13-2 došao do potpunog preokreta i vođstva 17:12 u 7. minutu. Partizan je pokušao da se vrati, razigrao se Zagorac, ali su Panteri kontrolisali rezultat i sačuvali vođstvo istina od samo dva poena (23:21) na prvom malom odmoru.

AFTER 1/4: @BCFMP - @PartizanBC 23:21.

— ABA Liga (@ABA_League) October 17, 2020

Odlično je Partizan ušao u drugug deonicu preko razigranog Tomasa, koji je propustio meč sa UNIKS-om iz disciplinskih razloga, pa su crno-beli stigli do potpunog egala, a zatim je usledila i rezultatska klackalica sve do 14. minuta kada su poenima Jaramaza uz trojku Veličkovića crno-beli otišli na maksimalnih sedsam poena prednosti 37:30. Držao je Partizan tu prednost sve do dva i po minuta pre kraja poluvremena kada je Čović postigao trojku na koju je trojkom uzvratio Pejdž. Čović je još jednom bio uspešan u napadu, a priliku da Pantere približi do poluvremena je propustio Lešić sa penala ošto je promašio oba i Partizan je vodio 48:44.

Teamwork 💯

Check out this play made by the ⚫️⚪️ squad. 👀👏#ABALiga @PartizanBC pic.twitter.com/rf6UCSkwBU

Crno-belima dobar ritam nije prekinuo ni veliki odmor. Zagorac je pogodio trojku, Miler-Mekintajer bio precizan sa penala, a poenima Tomasa su crno-bel istigli i do prve dvocifrene prednosti 60:49 u 24. minutu. Već u sledećem napadu je Pecarski postigao trojku i spustio zaostatak FMP-a na osam poena, ali je Miler-Mekintajer vezao pet poena, dva je dodao Gordić i Partizan je došao do maksimalnih 67:52 u 25. minutu.  Vezao je FMP poene preko Nenadića i Pecarskog, ali je Dangubić trojkom odveo crno-bele na 14 poena prednosti 70:56 u 27. minutu, a sa dvocifrenom prednošću je Partizan ušao u poslednju deonicu.

Dangubić je trojkom otvorio četvrtu deonicu, a pridružio mu se Miler-Mekintajer sa dve uzastopne trojke i crno-beli su otišli na 18 poena prednosti 88:70 u 33. minutu. Crno-beli su se malo opustili u narednim minutima, pa su Panteri uspeli da prepolove zaostatak na 92:83 u 36. minutu. Prišao je FMP na sedam poena zaostatka dva i po minuta pre kraja i možda su Panteri mogli da vrate potpuno neizvesnoist u meč, ali je posle faula dosuđenog Čoviću plejmejker FMP-a protestovao i dobio tehničku, a zatim i isključujuću. Pejdž i Miler-Mekintajer su realizovali sva četiri bacanja i tako definitivno prleomili meč u korist Partizana koji je došao do prve pobede.

FMP - PARTIZAN 90:103 (23:21, 21:27, 22:29, 24:26)