Velika borba u trećem setu

Izvor: RTS, 20.Jan.2013, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković-Varvinka (1:1), 1:6,7:5, 4:4. Novak Đoković igra težak meč protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke. Srpski teniser je izgubio prvi set, ali je posle velike borbe uspeo da osvoji drugi set.

12.43 - Đoković - Vavrinka 4:4 (treći set). U ovom delu seta oba tenisera su sigurna na svom servisu. Đoković je sada pobovo izjednačio rezultat.
12.38 - Đoković - Vavrinka 3:4 (treći set). Ni Švajcarac se nije previše mučio da dobije gem na svoj servis i ponovo dođe u vođstvo.

12.35 - Đoković - Vavrinka 3:3 (treći set).Nole je bez problema osvojio gem na svoj servis i izjednačio rezultat.

12.31 - Đoković - Vavrinka 2:3 (treći set). Švajcarac posle uvodnih razmena brejkova za sada drži svoj servis. Iako su poeni sve duži, Vavrinka za sada odoleva naletima Đokovića.

12.27 - Đoković - Vavrinka 2:2 (treći set).Đoković je uspeo da osviji gem na svoj servis, ali posle velike borbe.

12.21 - Đoković - Vavrinka 1:2 (treći set). Vavrinka je uspeo da osvoji prvi gem na svoj servis u trećem setu. Đoković je pružio dobar otpor ali nije došao u situaciju da ima brejk loptu.

12.16 -  Đoković - Vavrinka 1:1 (treći set).Švajcarski teniser uspeo je odmah da vrati brejk. Činilo se da Đoković kontroliše gem, ali Vavrinka je iskoristio nešto lošiji servis Novaka da bi došao do izjednačenja.

12.11 - Đoković - Vavrinka 1:0 (treći set). Srpski teniser je odmah na startu trećeg seta došao do brejka. Đoković je vidno poboljšao igru u odnosu na početak meča i nastavio u istom ritmu u kojem je završio prethodni set.

12.05 - Srpski teniser je uspeo da osvoji drugi set i izjednači rezultat protiv Stanislasa Vavrinke na 1:1. I u ovom delu igre Đoković se dosta mučio, imao je i brejk zaostatka, ali kasnije se "probudio" i uspeo da preokrene rezultat napravivši dva brejka.

11.59 - Srpski teniser uspeo je i drugi put u drugom setu da napravi brejk i sada servira za osvajanje seta.

11.50 - Novak Đoković izjednačio rezultat u drugom setu na 5:5.

11.48 - U pravom trenutku Novak vraća jedan brejk, smanjuje prednost na 5:4 i u narednom gemu serviraće za izjednačenje.

11.40 - Vavrinka vodi sa 5:2. Novak će servirati za ostanak u drugom setu u kojem je napravio nedopustio broj neiznuđenih grešaka.

11.30 - Nakon još jednog brejka, Vavrinka je prednost povisio na 4:1. Novak neprepoznatljiv na terenu. Malo toga mu polazi za rukom, dok Švajcarac i dalje drži visok ritam.

11.20 - Nije dugo trajalo vođstvo Novaka. Vavrinka najpre uzvratio ribrejkom a onda i osvojio gem na svoj servis i sada vodi sa 2:1.

11.10 - Probudio se Novak na početku drugog seta i napravio brejk već u prvom gemu.

11.05  Samo dvadeset pet minuta bilo je potrebno Vavrinki da "oduva" Novaka sa terena u prvom setu koji je dobio sa 6:1.

10.57 - Fenomenalno je Vavrinka ušao u meč, ima dva brejka prednosti i vodi sa 4:1.

10.49 - Vavrinka pravi brejk na početku prvog seta i vodi protiv Đokovića sa 2:1.

10.39 - Đoković i Vavrinka počeli meč četvrtfinala.

10.21 - Sa nulom je Radvanjska dobila poslednji gem u drugom setu, slavila sa 6:4 i plasirala se u četvrtfinale. Po setovima, 6:2, 6:4.

10.18 -  Radvanjska vodi sa 5:4 u drugom setu, i u narednom gemu Ana će pokušati da ostane u meču.

10.10 - Tomaš Berdih pobedio je Kevina Andersona sa 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 7:6 (15:13) i čeka pobednika meča Đoković-Vavrinka.

10.08 - Sedam brejk lopti nije iskoristila naša teniserka od početka meča. Radvanjska u drugom setu vodi sa 4:2.

09. 59 - Gubi Ana i u drugom setu, trenutno je 3:2 za Radvanjsku.

09.43 - I drugi set počeo je kao i prvi, brejkom Agnješke Radvanske. Ana nikako da smanji svoje greške.

09.40 -Petnaest neiznuđenih grešaka napravila je Ana od početka meča, pa onda ne čudi što je prvi set izgubila ubedljivo, sa 6:2.

09.34 - Ana ne uspeva da vrati brejk. Izgubila je još jedan svoj gem i Radvanjska vodi sa ubedljivih 5:2.

09.25 - Radvanjska čuva brejk prednosti i trenutno vodi sa 3:1 protiv Ane.

09.12 - Počeo je meč između Ane Ivanović i Agnješke Radvanske. Poljakinja duel počela brejkom u prvom gemu.

Prvog tenisera sveta čeka težak zadatak u osmini finala Australijen Opena protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke.

"Vavrinka je neopravdano u senci Rodžera Federera, a radi se o izuzetnom igraču jakog servisa", rekao je Đoković. Prvi reket Srbije je naglasio da uvek s velikim poletom igra na Australijen Openu jer u njemu "proradi varnica" posle pauze od prethodne sezone.

Đoković je istakao da je u punoj formi, "jer je skinuo nekoliko kilograma i dobio na snazi".