Novak srušio Dimitrova, u finalu protiv Šapovalova

Izvor: RTS, 02.Nov.2019, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji svetski teniser Novak Đoković savladao je u polufinalu Mastersa u Parizu Bugarina Grigora Dimitrova sa 2:0 (7:6, 6:4). Protivnik srpskom teniseru u finalu (nedelja, 15.00, RTS1) biće Denis Šapovalov, kojem je Rafael Nadal predao meč bez borbe.
Novak >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Đoković se plasirao u finale Mastersa u Parizu, pošto je u veoma neizvesnom meču savladao Grigora Dimitrova.

Prvi set trajao je skoro sat vremena, a publika u Parizu gledala je fenomenalan tenis. Velika borba viđena je za svaki poen, nije bilo brejka pa je set otišao u taj-brejk.
Uprkos veoma upornom Dimitrovu, Novak je pokazao čelične živce, uspeo da preokrene rezultat u taj-brejku i osvoji set.
Poslednji poen, koji se nameće kao najbolji na turniru, pored rezultatske, doneo je i ogromnu psihološku prednost srpskom teniseru.
U drugom setu Novak je do brejka došao u petom gemu, a taj brejk je potom do kraja susreta bez većih problema sačuvao i nakon sat vremena i 40 minuta upisao pobedu.
Đoković će u finalu Pariza igrati protiv boljeg Denisa Šapovalova, kome je Nadal predao meč bez borbe.
Ovako je protekao meč:
15.51 – Kraj meča, Đoković osvaja drugi set rezultatom 6:4 i upisuje pobedu.
15.47 – Odbranio se Dimitrov i produžio meč za bar još jedan gem. Novak u narednom servira za pobedu.
15.45 – Srpski teniser održava brejk prednosti, vodi sa 5:3, pa će Dimitrov u narednom gemu servirati za opstanak u meču.
15.39 – Đoković potvrđuje brejk i vodi sa 4:2 u drugom setu.
15.35 – Prvi brejk na meču napravljen je u petom gemu drugog seta. Novak oduzima servis Dimitrovu i vodi sa 3:2.
15.24 – Drugi set poput prvog počinje sigurnim servis gemovima na obe strana. 1:1.
15.11 – Prvi set osvaja Novak Đoković, pošto je u taj-brejku bio bolji sa 7:5.

Skoro sat vremena velike borbe viđeno je u Parizu u prvom setu. Uporni Dimitrov nije uspeo da slomi čelične živce Novaka.
14.58 – Pobednika prvog seta odlučiće taj-brejk, pošto je rezultat 6:6.
14.55 – Bez brejka nakon 11 gemova, Đoković vodi sa 6:5, Dimitrov servira za taj-brejk.
14.52 – Odbranio se bugarski teniser, rezultat prvog seta je 5:5.
14.48 – Novak vodi sa 5:4, još uvek nema brejka, ali pritisak je na Dimitrovu, koji servira za opstanak u setu.
14.26 – Bez brejka u četiri gema u prvom setu. 2:2.
14.20 – Obojica tenisera meč započinju osvojenim servis gemom bez većih problema. 1:1.
14.12 – Počeo je meč, prvi na servisu je srpski teniser.
14.05 – Teniseri su izašli na teren, u toku je zagrevanje, meč uskoro počinje...
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale,   Tenis