NOVAK PRESLIŠAO I HRVATA: Đoković posle velike borbe srušio Čilića za finale Sinsinatija

Izvor: Večernje novosti, 18.Avg.2018, 23:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Hrvata Marina Čilića 6:4. 3:6, 6:3 i plasirao se u finale Mastersa u Sinsinatiju Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Sinsinatiju, pošto je večeras pobedio Marina Čilića.Đoković je hrvatskog tenisra pobedio sa 2:1 u setovima (6:4, 3:6, 6:3), posle dva sata i 33 minuta igre.Protivnik u finalu biće mu pobednik >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << duela u kom će se sastati Rodžer Federer i David Gofan.Đoković će tako imati priliku da se upiše u istoriju tenisa, kao prvi igrač koji je bar jednom podizao pehar na svakom od turnira Masters serije, kao i četiri najveća teniska turnira. Nije briljirao Novak u polufinalu, mučio se, posebno sa servisom, trošio energiju često na prepirke sa sudijom, imao problem sa koncentracijom, ali je na kraju ipak posle dva i po sata igre uspeo da slomi otpor Hrvata i plasira se u finale.U prvom setu Đokoviću je bio dovoljan brejk pa da povede u meču. U drugom delu nije ličio na sebe. Čilić je vezao dva brejka, imao prednost od 5:1. Novak je uspeo da vrati jedan servis gem, ali je to bilo kratkog dana, pa je odlučio treći set.I u odlučujućem delu igre je odmah nakon brejka častio Marina sa ribrejkom, ali na sreću uspeo još jednom da mu oduzme servis i dobije meč 6:4, 3:6, 6:3.PRVI SET0:1 Čilić servisom otvara meč. Hrvat osvaja prvi gem na impresivan način uz jedan izgubljeni poen.1:1 Novak gubi prvi poen na svoj servis, ali posle toga osvaja četiri uzastopna. Dosta mu je pomogao i Čilić, koji igra agresivno na startu meča, pa onda i pravi dosta grešaka.2:1 Najbolji početak meča za Novaka na turniru u Sinsinatiju. Srbin pravi brejk, a Čilić mu pomaže sa dosta grešaka. Obično je Đoković do sada bio taj koji je zaostajao na početku meča i za Manarinom, Dimitrovim i Raonićem. Sada je obrnuta situacija.3:1 Imao je Čilić 0:30, ali onda Novak uzima tri poena i dolazi do gem lopte koju ne koristi. Prvi put se igralo na razliku u jednom gemu koji na kraju uzima Đoković.3:2 Čilić ne dozvoljava Novaku da ode na dva brejka prednosti u prvom setu i tako reši taj deo igre. Marin osvaja servis gem i vrši pritisak na Srbina.4:2 Težak gem za Đokovića, borio se sa brejk loptom Čilića, opomenom za odugovlačenje koju je dobio od sudije i na kraju uzeo važan servis. Međutim, Marin deluje dobro iako ima brejk zaostatka.4:3 Ubedljiv servis gem Čilića bez izgubljenog poena smanjuje prednost na jedan gem zaostatka za Đokovićem.5:3 Najduži gem u meču. Đoković je došao lako do 40:0, a onda zakomplikovao sebi život i dozvolio Čiliću da dođe do 40:40. I posle nekoliko izjednačenja Novak je dodao gas i rešio još jedan težak i važan gem.5:4 Mogao je Novak da reši set na Marinov servis, ali Hrvat je uspeo da se izvuče i ostane u igri. Đoković u narednom gemu sevira za set.6:4 Đoković osvaja set teže nego što rezultat pokazuje. Imao je Marin brejk loptu, ali odličan servis Srbina spasava situaciju, a onda i dolazi do prednosti.DRUGI SET0:1 Marin pravi duplu servis grešku na početku prvog seta. Međutim, posle toga Hrvat uzima četiri poena na dominantan način.0:2 Brejk Čilić.. Novak je nervozan kao ni na jednom meču u Sinsinatiju do sada. Marin igra dobro iako je u zaostatku, pa je bilo za očekivati da uzme servis Đokoviću-0:3 Marin je sam sebe ubacio u problem u ovom gemu. Dve duple servis greške i Novak je na 40:40. Probudio je Hrvat Đokovića.1:3 Prvi gem za Novaka u drugom setu i to na impresivan način bez izgubljenog poena. I sada kreće u lov na brejk da se vrati u set.1:4 Maratonski gem na servis Čilića. Imao je Novak i brejk loptu i veliki broj izjednačenja, ali Marin zadržava prednost u drugom setu.1:5 Novi brejk Čilića drugi u drugom setu i čini se da je Novak već mislima u trećem. 2:5 Iznenađujuće Novak pravi brejk. Marin ser opustio mislio je da će set sam po sebi doći, pa je izgubio servis. Još smo u drugom setu.3:5 Novak spasao dve set lopte i pritisak sada prelazi na stranu Čilića, koji će drugi put servirati za set.3:6 Čilić ipak dolazi do izjednačenja, igraće se treći odlučujuući set.TREĆI SET1:0 Furiozan start trećeg seta za Đokovića. Odličan servis gem za Srbina i bez izgubljenog poena dolazi do prednosti.1:1 Siguran servis i Čilića. Izgubio je jedan poen, ali i pored toga dominantan gem Hrvata.2:1 Novak mnogo bolji nego u drugom setu, ali možda bolja igra nego li i na početku meča. Novi siguran servis gem Srbina.3:1 Brejk Đoković. Novak uzima servis Marinu i na dobrom je putu da izbori plasman u finale.3:2 Čilić uzvraća brejkom. Hrvat je lako stigao do 0:40, a onda Novak još lakše spasao tri brejk lopte. Međutim naredna dva poena osvaja Marin i vraća se u treći set.3:3 Marin stigao do potpunog egala, nervozni Novak nije najbolje odigrao ovaj gem na servis Hrvata.4:3 Prekida Novak seriju Hrvata i to zahvaljujući odličnom servisu što sada predstavlja ključni segment u meču.5:3 Novi brejk Srbina, možda i ključni za plasman u finale Sinsinatija. Marinu je zadrhtala ruka što je iskusni Novak iskoistio. Prve dve brejk lopte Čilić je spasio, ali treću nije.6:3 Novak je u finalu Sinsinatija, veliki uspeh za Srbina, koji je još jednom pokazao da ima najjaču glavu među teniserima.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale,   Tenis