Totenhem nadigrao Junajted, pobeda Sitija, poraz Čelsija

Izvor: RTS, 01.Feb.2018, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U derbiju 25. kola Premijer lige Totenhem je na svom terenu savladao Mančester junajted sa 2:0 (1:0). Nova pobeda Sitija. Bormut slavio protiv Čelsija u Londonu.
Totenhem je lako stigao do pobede protiv Junajteda. Iz prve akcije na meču domaćin je stigao do vođstva. Samo što se krenulo sa centra, duga lopta ka Kejnu koji je glavom spustio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Sonu, ovaj je uposlio Eriksena koji matira De Heu, igrao se 11. sekund susreta.

Drugi gol domaćin je postigao u 28. minutu. Centaršut Tripijera sa desne strane, Džouns je pokušao da izbaci loptu, ali je zatresao svoju mrežu, De Hea je ponovo bio nemoćan.
Siti je ubedljivo savladao VBA sa 3:0 (1:0). Domaćin je poveo u 19. minutu. De Brujne je pronašap Fernandinja u kaznenom prostoru, koji je sjajno šutirao i zatresao mrežu.
De Brujne je još jedan sjajan nastup krunisao golom u 69. minutu. Pobedu Sitija potvrdio je Aguero u 89. minutu.
Bormut je savladao Čelsi sa 3:0 (0:0) Gosti su poveli u 51. minutu preko Vilsona. Na 2:0 povisio je Stanislas u 64. Konačan rezultat posavio je Ake tri minuta kasnije.
Sautempton i Brajton odigrali nerešeno 1:1 (0:1). Brajton je poveo u 14. minutu, precizan sa bele tačke bio je Glen Mari. Sautempton je izjednačio preko Stivensa u 64.
Dušan Tadić je u igru napustio na startu drugog poluvremena.
Everton savladao Lester sa 2:1 (2:0). Everton je poveo u 25. minutu strelac je bio Volkot. Isti igrač je u 39. minutu povećao prednost domaćina. Vardi je smanjio prednost protivnika u 71. minutu iz penala.
Remi Njukasla i Brajtona - 1:1 (0:0). Domaćin je poveo u 65. minutu preko Laskelesa. Gosti su do boda došli u 85. minutu, strelac je bio Voks.