Tobdžije pogodile 200. pobedu: Sančez i Ramzi strpali Tigrove u kavez (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 04.Maj.2015, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Arsenal čuva treću poziciju koja donosi direktan plasman u Ligu šampiona, a ima i utakmicu manje

Arsenal je za 46 minuta završio sav posao na Kingstonu, stigao do jubilarne 200. pobede u Premijer ligi (Mančester junajted ima 238), sačuvao poziciju koja donosi direktan plasman u Ligu šampiona (ima i utakmicu manje) i ostavio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Hal da visi na ivici provalije – 3:1.

Tigrovi nisu kalkulisali, zaigrali su skroz otvoreno svesni da drugačije ne mogu da izbore opstanak u eliti, ali su izabrali pogrešan trenutak i rivala da, umesto glavom, krenu srcem. Tobdžije su to lepo iskoristile, a u centru pažnje našli su se Aleksis Sančez, koji je postigao dva gola, kao i asistent i strelac Aron Ramzi. Čileanac je nastavio da bude koban po Hal ove sezone pošto je otvorio i zatvorio goleadu gostiju u prvom poluvremenu (ukupno im je dao tri gola), a i Velšanin se može pohvaliti da se nalazi u seriji – učestvovao je kod šest pogodaka na poslednjih šest mečeva (tri gola i tri asistencije) i takođe je koban po večerašnjeg rivala (tri gola na poslednja tri meča ).

Sve što su domaći uspeli da urade u nastavku meča, pored toga što je Mejler izvukao deblji kraj posle duela sa Koščijelnijem, bio je počasni gol Kvina u 56. minutu. Do kraja su mogli da dođu do još jednog preko Elmohamadija, ali su mogli da prime još tri da su malo precizniji bili Kazorla, Belerin i Vilšir.