Sosijedad gazi, petarda Reala protiv Majorke

Izvor: Sportski Žurnal, 16.Mar.2013, 19:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real Sosijedad je u sjajnoj formi i krupnim koracima gazi ka plasmanu u Ligu šampiona.
(FOTO: Deportes tera)
Snagu Baskijaca u 28. kolu osetio je Valjadolid naših Đukića i Rukavine. Sosijedad je u prvom meču subotnjeg programa španske Primere razbio Valjadolid sa 4:1.
Domaćin je vodio 4:0 golovima Grizmana (dva puta zatresao mrežu gostiju), Agričea i Prieta, a počasni pogodak za tim Miroslava Đukića dao je Gerera u 87. minutu.
Antonio Rukavina odigrao je svih 90 minuta za poraženi tim.
(FOTO: Rojters)
Real je Majorku sa Santijago Bernabeua  ispratio sa pet golova u mreži (5:2). Nije se posle prvih 45 minuta (2:1 za goste) činilo da će Madriđani ubedljivo trijumfovati, ali su u drugom delu igrali kao u transu i došli do 5:2.
Kraljevski klub je u roku od pet minuta, između 52. i 57, postigao tri gola (Ronaldo, Modrić i Iguain) i tako preokrenuo rezultat u svoju korist. Pred sam kraj meča Benzema je stavio tačku na i.
SEMAFOR 28. KOLA PRIMERE:
Sosijedad – Valjadolid 4:1 (Grizman 33. 44, Agireče 39, Prieteo 48 – Gerera 87)
Hetafe – Bilbao 1:0 (Borhaa 7)
Real – Majorka 5:2 (Iguain 15, 57, Ronaldo 52, Modrić 54, Benzenma 90 – Ensue 6, Alfaro 21)

22,00: Valensija – Betis