Pukla petarda: Ajntraht deklasirao Bajern

Izvor: B92, 09.Dec.2023, 18:28

Pukla "petarda": Ajntraht deklasirao Bajern

Fudbaleri Bajerna doživeli su pravu katastrofu na gostovanju Ajntrahtu iz Frankfurta.

Šampion Nemačke je deklasiran, Ajntraht je posle odlične igre slavio sa 5:1 (3:1) i tako naneo pervi poraz u sezoni ekipi Tomasa Tuhela.

Sve to pred okršaj Bajerna u Ligi šampiona sa Mančester junajtedom na Old Trafordu.

Ajntraht je do pete pobede u sezoni došao sjajnom igrom u prvom poluvremenu.

Omar Marmuš je načeo goste pogotkom u 12. minutu, da bi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se do kraja prvog dela mreža Bavaraca zatresla još dva puta.

Dina Ebimbe je u 31. minutu pogodio za 2:0, da bi na 3:0 pet minuta kasnije povisio Hugo Larson.

Josua Kimih u 44. minutu postigao je počasni gol za Bajern, da bi u nastavku Nojer još dva puta kapitulirao.

Prvo je Dina Ebimbe postigao svoj drugi gol na meču u 50. minutu, da bi konačnih 5:1 postavio Ansgar Knauf u 60. minutu.

Verder je kod kuće pobedio Augsburg sa 2:0.

Golove za ekipu iz Bremena postigli su Stark u 3. i Marvin Dukš u 65. minutu.

Do bodova je stigao i Frajburg na gostovanju protiv Volfsburga, 1:0.

Strelac tog jedinog gola bio je Austrijanac Mihael Gregorič u 74. minutu.

Hajdenhajm je sa 3:2 pobedio Darmštat, dok je Union iz Berlina pobedio Borusiju Menhengladbah sa 3:1.

Kevin Foland je iz penala doneo prednost ekipi iz Berlina u 24. minutu, da bi preko Holenbaha u 50. i Kaufmana u 75. minutu došli do komotnih 3:0.

Alesane Plea je uspeo samo da ublaži poraz Menša u 77. minutu.