Pobede Reala i Napolija i u revanš mečevima za četvrtfinale LŠ

Izvor: Beta, 16.Mar.2023, 00:29

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanš meču na svom terenu pobedili Liverpul sa 1:0.Real je i u prvom meču u Liverpulu zabeležio pobedu (5:2), i ukupnim rezultatom 6:2 eliminisao prošlogodišnjeg protivnika u finalu Lige šampiona.Strelac pobedonosnog gola za Real bio je Karim Benzema u 79. minutu.Liverpul je prvu priliku imao u sedmom minutu. Salah je proigrao Darvina Njuze, a ovaj je šutirao direktno u golamana Reala Kurtou.Real je u periodu od šest minuta imao dve prilike da donese prednost Realu. Prvo je u 14. minutu Vinisijusov udarac iz blizine zaustavio Alison, da bi u 20. minutu Kamavinga snažno šutirao, ali je Alison uz pomoć prečke uspeo da sačuva mrežu.U 69. minutu Benzema je imao veliku šansu, ali je sa 10 metara šutirao snažno preko gola.Pobedonosni gol za Real postigao je Benzema u 79. minutu. Nakon loše reakcije Vinisijusa, lopta se odbila do Benzeme, koji je sigurnim udarcem sa osam metara zatresao mrežu Alisona.Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Napoli, savladavši na svom terenu Ajntraht Frankfurt sa 3:0.Napoli je slavio i u prvom meču u Nemačkoj (2:0), i plasman u četvrtfinale je obezbedio ukupnim rezultatom 5:0.Strelci za Napoli bili su Viktor Osimen ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona,   Finale Lige Šampiona