Lud meč na Pishuanu: Penal, crveni, gol sa 40 metara i veliki preokret Sevilje! Jago (A)spas u poslednji čas (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 01.Feb.2015, 22:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osvajač Lige Evrope se osvetio Espanjolu za eliminaciju iz Kupa kralja - 3:2

Izbacili su ih iz Kupa kralja, a nisu useli da ih zaustave na putu ka Ligi šampiona. Osvetila se Sevilja Espanjolu za eliminaciju iz masovnijeg takmičenja i samo tri dana u obračunu istih rivala na Sančez Pishuanu osvojila tri boda u „ludoj“ utakmici, posle koje su sva tri boda ostala u Andaluziji, a ekipa Unijaa Emerija vratila se na četvrto mesto Primere - 3:2 (2:1).
Junak Sevilje je postao fudbaler koji u Liverpulu nije mogao da se „sastavi“ sa loptom - Jago Aspas. Bivši fudbaler Selete je ove sezone uglavnom dobijao i koristio šanse na utakmicama Kupa (sedam golova na pet mečeva), postigao je gol u 89. minutu i tako naplatio ofanzivu domaćina, koji je imao priliku znatno ranije da reši meč.

Iako ga je počeo loše i posle 15. minuta dozvolio gostima iz Katalonije da preko Stuanija iz jedanaestera povedu, Andalužani su do kraja prvog dela napravili preokret, uprkos činjenici da im je najbolji strelac tima Karlos Baka počeo meč na klupi. Umesto Kolumbijca zablistao je Diogo Figueiras i pravom bombom sa 40 metara doneo izjednačenje i umserio favorita ka preokretu koji je nešto kasnije režirao Vitolo.

Činilo se da će Sevilja lagano osvojiti tri boda u trenutku kad je golman Espanjola Kiko Kasilja zaradio direktan crveni karton pet minuta pre pauze. Pogotovu što je domaćin u drugom delu pogađao prečke i stative, ali nikako nije uspeo da obezbedi tri boda, je je usled fantastičnog gola Viktora Sančeza dođao u situaicju da ostane bez celog plena.

A onda je na scenu kročio Jago Aspas i minut pre kraja spasao Sevilju. Prvencem u Primeri ove sezone.