Kvalifikacije za LŠ: Remiji Maribora i Legije, Fener se izvukao protiv Salcburga

Izvor: Blic, 31.Jul.2013, 23:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, APOEL i Maribor su sa 1:1 remizirali na Kipru, a Molde i Legija iz Varšave identičnim rezultatom u Norveškoj. Fenerbahče je tek u 95. minutu došao do remija od 1:1 protiv Salcburga u Austriji, dok je Seltik sa minimalnih 1:0 savladao švedski Elfsborg u Glazgovu.

Legija iz Varšave za koju nastupa Miroslav Radović remizirala je na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << gostovanju norveškom Moldeu u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Poveli su Norvežani golom Čime Čukvua u 29. minutu, a izjednačenje poljskom timu doneo je Dvališvili u 68. Srpski internacionalac Radović odigrao je svih 90 minuta i dobio žuti karton na samom kraju meča.

Slovenački Maribor je protiv APOEL-a na Kipru, takođe odigrao nerešeno 1:1 (1.0), i imaće veliku šansu da obezbedi plasman u poslednju rundu kvalifikacija. Kiprani su došli u vođstvo u 21. minutu kada je pogodak postigao Gonkalveš, ali je Tavareš iz redova slovenačke ekipe poravnao rezultat u 68. i obezbedio svom timu dobar rezultat pred revanš u Ljudskom vrtu, u Sloveniji.

Salcburg je bio na korak od velikog rezultata protiv Fenerbahčea u Austriji, vodili su domaćini od 68. minuta i gola Alana, ali su se Turci ipak zadovoljili pogotkom u gostima, i to u nadoknadi vremena. U 95. minutu je dosuđen penal za Fener, a realizovao ga je Kristijan za 1:1 pred revanš.

Škotski prvak Seltik je protiv švedskog Elfsborga u Glazgovu odigrao očekivano tvrd meč, i do pobedonosnog gola je došao u 76. minutu preko Komonsa. Imala je ekipa Nila Lenona dvostruko veći posed lopte, veliki broj šuteva i prilika, ali su gosti pružali otpor do samog finiša.