Kvalifikacije za LŠ - Prošao i Seltik, drama, pa veliko slavlje u Nikšiću!

Izvor: Sportske.net, 17.Jul.2019, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrane i poslednje revanš utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Škotski Seltik opravdao je ulogu favorita protiv Sarajeva, iako je predstavnik BiH večeras pružio odličan otpor u Glazgovu.

Na kraju, 2:1 za Seltik, koji je i prvu utakmicu u Sarajevu dobio sa 3:1 i ukupnim rezultatom 5:2 prošao u drugo kolo.

Kristi je večeras u 26. minutu doveo škotski tim u vođstvo, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << izjednačio je Tatar u 62, a konačnih 2:1 za Seltik postavio je MekGregor trinaest minuta kasnije.

Prava drama viđena je u Nikšiću, gde je Sutjeska posle penal serije eliminisala Slovan iz Bratislave.

Baš kao i prva utakmica, i večeras je bilo 1:1 u regularnom toku meča, kao i posle produžetaka, a u penal-seriji Nikšićani su slavili sa 3:2.

Slovan je vodeći gol postigao u 49. minutu preko Šporara, a tek u nadoknadi vremena, Šofranac je svojim golom spasao Sutjesku ispadanja.