Kavašima izbačen sa kneževskog bala u Monaku, očarali Žorže i Gezal (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 21.Jan.2018, 19:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lak posao protiv Meca

Lion na ispitu u velikom derbiju 22. kola sa Pari Sen Žermenom. Imenjaci iz Marselja prvo, a sada i Monako dali su sve od sebe na lionski tim stave pod što je moguće veći pritisak, pošto su mu pobedama oduzeli treće mesto na tabeli, koje na kraju sezone vodi u Ligu šampiona. Marselj je svoje obavio još u petak u Kaenu (2:0), a ništa teži posao protiv Meca nije imao ni Monako - 3:1.

Dva su detalja odlučila ishod meča. U drugom minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << sudijske nadoknade prvog poluvremena Radamel Falkao je bio sam pred protivničkim golmanom, ali je, njemu krajnje nesvojstveno, bio previše neodlučan. Međutim,na odbitak je naleteo Žorže i sjajnim udarcem sa 20 metara doveo Kneževe u vođstvo.

A da će bodovi i ostati na stadionu Luj drugi postalo je jasno već u 50. minutu kada je grešni golman gostujućeg tima Eiđi Kavašima kao pomahnitao izleteo iz svog kaznenog prostora i odneo Adamu Dijakabija - dobro, samo ga je zakačio, ali u toj brzini bilo je sasvim dovoljno - zbog čega je njegov tim ostao sa desetoricom na terenu.

Posle toga nije bilo dileme. U 67. minutu savršena akcija sa Tomom Lemarom i prelepa završnica Rašida Gezala - 2:0 za Monako.

Istina, fenjeraš Lige 1 je u završnici uspeo da završnicu učini zanimljivom, ali pogodak 18-godišnjeg Ibrahima Nijanea posle kornera sa leve strane nije bio dovoljan da Mec izbegne poraz. Tek da ne bude dileme, Fabinjov solo prodor i asistencija za Ronija Lopeza i konačnih 3:1.