Katastrofa Borca u Izraelu, loše veče za Stamenkovića u Zagrebu

Izvor: Blic, 14.Jul.2011, 00:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri banjalučkog Borca imali su 1:1 na poluvremenu utakmice u Haifi protiv Makabija da bi na kraju izgubili sa čak 5:1 u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Banjalučani su imali start iz snova pošto je Raspudić u 24. minutu šokirao domaće navijače golom za 1:0.

Pitanje je šta bi bilo u Haifi da su izdržali do kraja poluvremena ali je Amaša u nadonkadi vremena izjednačio i najavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pohod ka pobedi.

Do nje su Izraelci došli za samo tri minuta - neiskustvo Borca u ovakvom takmičenju dovelo ih je do toga da posle primljenog drugog gola padnu i u roku od 120 sekundi još dva puta kapituliraju tako da će im biti potrebno čudo u revanšu.

Golman Nefčija iz Bakua Saša Stamenković nije uspeo da sačuva gol u Zagrebu a i sam je skrivio jedanaesterac posle kojeg je Krstanović doneo Dinamu 2:0.

U drugim mečevima nije bilo iznenađenja a najubedljiviji je bio Rozenborg koji je sa 5:0 porazio Brejdablik sa Islanda.

Revanš utakmice 2. kola kvalifikacija igraju se 19. i 20. jula.