Fudbaleri Reala pobedili Čelsi u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona

Izvor: Beta, 12.Apr.2023, 23:18

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Čelsi sa 2:0, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona.Golove na stadionu "Santjago Bernabeu" postigli su Karim Benzema u 21. i Marko Asensio u 74. minutu.U drugom minutu Čelsi je zapretio iz kontranapada kada je istrčao Žoao Feliks, ali je Portugalac šutirao pravo u golmana Tiboa Kurtou.Real je prvu šansu imao u 13. minutu preko Benzeme, čiji je šut odbranio Kepa Arisabalaga.Igrač Reala Federiko Valverde zatim je šutirao preko gola, a njegova ekipa povela je u 21. minutu golom Benzeme. Prethodno je Dani Karvahal dodao loptu do Vinisijusa, čiji je šut odbranio Arisabalaga, ali je do lopte došao Benzema kome nije bilo teško da postigne 26. gol u sezoni.Minut kasnije Čelsi je mogao da izjednači kada je sa pet metara šutirao Rahim Sterling, ali je ponovo Kurtoa dobro odbranio.Real je posle toga kontrolisao igru, u šansama su bili Rodrigo, Benzema i Valverde ali nisu uspeli da zatresu mrežu, pa je rezultat na poluvremenu bio nepromenjen.Prvu šansu u nastavku imao je Čelsi, ali je ponovo Kurtoa odbranio šut Feliksa. Posle njega, sa druge strane neprecizno je šutirao Luka Modrić.Čelsi je od 59. minuta ostao sa desetoricom, pošto je crveni karton kao poslednji u ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona