Fudbaleri Milana pobedili Napoli u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona

Izvor: Beta, 12.Apr.2023, 23:18

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu Napoli sa 1:0, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.Jedini gol na stadionu San Siro postigao je Ismael Benaser u 40. minutu.Napoli je imao dobru šansu već u prvom minutu, posle loše reakcije u odbrani domaćih šutirao je Hviča Kvarachelija, a loptu je sa gol linije izbio Rade Krunić. Tri minuta kasnije dobro je šutirao i Andre Zambo Angisa, a golman Majk Manjan izbacio je loptu u korner.Gostujući tim je u tim trenucima napadao, a dobru šansu je u 12. minutu propustio Pjotr Zjelinski, kada je njegov šut odbranio Manjan.Prvu dobru priliku Milan je imao u 25. minutu posle solo prodora Rafaela Leaa, koji je neprecizno šutirao i lopta je otišla pored stative.Napoli je imao inicijativu, ali je Milan poveo u 40. minutu golom Benasera, posle akcije u kojoj su učestvovali Braim Dijas i Leao.Do kraja poluvremena igrači Milana pokušavali su da postignu i drugi pogodak. U prvom minutu nadoknade izblokiran je šut Sandra Tonelija, dok je dva minuta kasnije Simon Kjer loptu zahvatio glavom i pogodio prečku.Napoli je napadao na početku drugog poluvremena, u 49. minutu pokušao je Elis Elmas, a golman je uspeo da prebaci loptu preko prečke.Napoli je imao veći ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona