Izvor: RTS, 31.Okt.2020, 19:09

Čelsi ubedljivom pobedom u Barnliju grabi ka vrhu

Fudbaleri Čelsija savladali su kao gosti ekipu Barnlija sa 3:0 i, makar privremeno, popeli se na četvrto mesto na tabeli Premijer lige.
Ekipa Frenka Lamparda deluje sve sigurnije kako sezona odmiče, a posle ubedljive pobede na "Turf Muru" nad Barnlijem 3:0 "plavci" su četvrti na tabeli Premijer lige.

Četvrtu utakmicu zaredom, dve u Premijer ligi, dve u Ligi šampiona >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << , Čelsi nije primio pogodak, dok je igra u napadu zanačjno poboljšana prisustvom Hakima Zijeha.
"Plavci" su u Barnliju dominirali u prvom poluvremenu i poveli upravo golom Zijeha u 26. minutu utakmice.
Barnli je u nastavku odigrao nešto bolje, ali ekipa Šona Dajša, koji je u petak proslavio osam godina otkako je na klupi Barnlija, nije uspela da uputi nijedan udarac u okvir gola protivnika za 90 minuta.
Čelsi je to kaznio i preko Zume u 63. i Vernera u 70. minutu stigao do ubedljivog trijumfa.
"Plavci" su, makar privremeno, preuzeli četvrto mesto na tabeli sa 12 osvojenih bodova, dok je Barnli na samom začelju sa samo jednim bodom.