Izvor: MozzartSport.com, 27.Jun.2020, 15:39

CSKA leči rane novim derbijem

Armejci posle poraza od Zenita idu na noge gradskom rivalu Dinamu

Rane zadobijene u derbiju od Zenita, CSKA će pokušati da zaleči novim, moskovskim, protiv Dinama (18.00).

Armejci su u prethodnom kolu protiv lidera ruske Premijer lige doživeli debakl. U neku ruku i očekivano, s obzirom na stanje u ekipama. Bio je to šesti uzastopni meč na kome moskovski tim nije slavio, zbog čega mesto u Ligi šampiona >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << polako izmiče. Čak bi u slučaju današnjeg poraza i učešće u Ligi Evrope bilo pod znakom pitanja, jer Dinamo je na šest bodova zaostatka i ima utakmicu manje. Pritom, da poraz ne ide sam pobrinuli su se navijači CSKA – u Rusiji je prisustvo gledalaca dozvoljeno - koji su rasističkim uvredama na račun fudbalera Zenita Malkoma svom klubu “zaradili” kaznu od 100.000 rubalja.

|

Kompletna ponuda na www.mozzartbet.com

Svoj meč 22. kola Policajci je trebalo da odigraju sa Krasnodarom, ali je on zbog prisustva korona virusa – Klinton Nži, Sebastijan Šimanski, Čarls Kabore - u moskovskoj ekipi odložen za 17. jul. Stoga ekipa Kirila Novikova u derbi sa više od tri meseca pauze od takmičarskog fudbala, što bi moglo da

bude od velikog značaja. Ako ništa drugo, ruski stručnjak će imati čitavu ekipu na okupu.

U CSKA slučaj nije takav. Sergej Semak već neko vreme ne može da računa na iskusnog Alana Džagoeva i Ilzata Akmetova, a zbog crvenog kartona zarađenog protiv Zenita, u timu neće biti ni Vadima Karpova.

U poslednje vreme mečevi dva tima nisu preterano efikasni. Zarpavo, na samo dve od prethodnih šest utakmica palo je više od jednog gola. Tri puta je u tom periodu bilo nerešeno, u dva navrata slavio je Dinamo, a preostali meč pripao je CSKA, pre više od četiri godine.

Nešto ranije Rubin će ugostiti Lokomotivu (16.30). Marko Nikolić je na klupi Lokosa debitovao pobedom u prošlom kolu protiv Orenburga i tako nastavio putem kojim je krenuo Jurij Semin - ka Ligi šampiona. Srpski stručnjak neće moći da računa na Rifata Zimaledinova zbog crvenog kartona.

|

Kompletna ponuda na www.mozzartbet.com

Rubin je u povratničkom kolu savladao direktnog rivala u borbi za opstanak, ekipu Urala, i na kratko pobegao od opasne zone. Međutim, glavni problem izabranika Leonida Sluckog je završnica. Tim iz Kazanja je ubedljivo najneefikasniji u ligi i to bi moglo da ga košta elite kad se na kraju bude podvlačila crta.

RUSIJA 1 - 24. KOLO

Petak

Ahmat - Soči 1:1 (1:1)

/Glušakov 33 - Burmistrov 45+1/

Zenit - Krila Sovjetov 2:1 (0:1)

/Džuba 64p, 70p - Glušenkov 44/

Subota

13.00: Orenburg - Krasnodar

15.30: Spartak - Ufa

16.30: (3,50) Rubin (3,00) Lokomotiva (2,30)

18.00: Dinamo - CSKA

19.00: Rostov - Arsenal Tula

Nedelja

15.30: (2,30) Ural (3,15) Tambov (3,30)

*** kvote su podložne promenama

Tagovi:

Tagovi:

Nastavak na MozzartSport.com...



Povezane vesti

Jović se vratio, ponuda je tu, odluka za mesec dana!

Izvor: Sportske.net, 28.Jun.2020, 09:29

Real u sjajnoj poziciji ako dobije Espanjol, nije kraj za Luku Jovića ove sezone. Možda će na osnovu završnice biti i donesena odluka....Kako pišu španski mediji Luka Jović se oporavio, počeće da trenira sa ekipom već u utorak, a u četvrtak bi protiv Hetafea u malom gradskom derbiju mogao...

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.