Benzema het-trikom nokautirao Pari Sen Žeremen, Mančester siti rutinski do četvrtfinala LŠ

Izvor: Beta, 10.Mar.2022, 00:22

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, nakon što su pobedili na svom terenu Pari Sen Žermen sa 3:1.U prvom meču u Parizu slavio je PSŽ sa 1:0, pa je Real u dalju fazu takmičenja prošao ukupnim rezultatom 3:2.Pari Sen Žermen je poveo golom Kilijena Mbapea u 38. minutu. Nejmar je sa svoje polovine poslao odličnu loptu u prostor, Mbape je bio brži od svojih čuvara i sa 15 metara preciznim šutem pogodio donji desni ugao gola Reala.Izjednačenje Realu doneo je Karim Benzema golom u 60. minutu. Loše je intervenisao golman PSŽ-a Bonaruma, koji je izbio loptu u noge Vinisijusa Žuniora. Vinisijus je poslao povratni pas ka Benzemi, koji je sa šest metara prosledio loptu u mrežu.Preokret Realu doneo je Karim Benzema u 76. minutu svojim drugim golom na meču. Luka Modrić je poslo odličan pas u šesnaesterac, Benzema je šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Markinjosa i prevarila golmana PSŽ-a.Samo dva minuta kasnije Benzema postiže i svoj treći pogodak. On je iz prve šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio donji levi ugao gola Bonarume.U četvrtfinale se plasirao i Mančester siti, koji je u Mančesteru odigrao nerešeno protiv Sportinga 0:0.U prvom meču ...