Izvor: Beta, 08.Avg.2020, 23:32

Barselona i Bajern poslednji četvrtfinalisti Lige šampiona

Fudbaleri Barselone i Bajerna iz Minhena plasirali su se u četvrfinale Lige šampiona, pošto su večeras eliminisali Napoli, odnosno Čelsi. Barselona je, posle 1:1 u Italiji, večeras na svom terenu pobedila Napoli sa 3:1. Napoli je na početku meča bio bolji rival, ali je Barselona povela u desetom minutu. Strelac je bio Kleman Langle posle kornera koji je izveo Ivan Rakitić. Na 2:0 povisio je u 23. minutu Lionel Mesi nakon sjajnog solo prodora. Deset minuta kasnije Mesi je ponovo zatresao mrežu Napolija, ali je gol poništen pošto je Argentinac igrao rukom. U prvom minutu sudijske nadoknade na semaforu je pisalo 3:0 nakon što je Luis Suares bio siguran sa bele tačke i već tada je bilo jasno da će španski tim putovati u Lisabon. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Mesi, a sudija je dosudio penal uz konsultaciju VAR.Nadu Napoliju vratio je Lorenco Insinje u petom minutu sudijske nadoknade. Rakitić je skrivio penal, a Insinje je bio precizan pa se na odmor otišlo rezultatom 3:1.U nastavku je bilo prilika, ali ne i golova pa je Barselona prošla u četvtfinale u kojem će igrati protiv Bajerna iz Minhena. Fudbaleri Bajerna, koji su revanš meč osmine finala na svom terenu počeli ...