Još dve godine do OI u Londonu

Izvor: B92, 27.Jul.2010, 00:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još dve godine do OI u Londonu

U utorak će startovati dvogodišnje odbrojavanje do početka Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine.

London će taj događaj proslaviti otvaranjem pojedinih sportskih objekata i početkom konkursa za volontere.

Sportisti će imati priliku da testiraju objekte koji su izgrađeni za Olimpijske igre koje će biti otvorene 27. jula 2012. godine.

Bivši >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << olimpijski šampion i svetski rekorder na 200 metara Amerikanac Majkl Džonson trčaće na privremenoj stazi na novom olimpiskom stadionu kapaciteta 80.000, britanski biciklista Kris Hoj će testirati velodrom, dok će bivši NBA igrač Džon Ameči testirati košarkašku arenu.

Britanski olimpijski komitet i sportski savezi pozvali su u ponedeljak mala preduzeća da zajednički ulože 23 miliona dolara u razvoj sportista pred Olimpijske igre u Londonu.

Taj projekat je nazvan 'Tim 2012', a njegov glavni cilj je da svaka od 750 firmi uloži 30.000 dolara, kako bi se sakupilo potrebnih 39 miliona dolara. Ostatak novca bi obezbedila kompanija Viza, uz nekolicinu privatnih donatora.

"Podržavanje Olimpijskih igara nije stvar koju mogu da rade samo velike multinacionalne kompanije", rekao je ministar Hju Robertson.
Pogledaj vesti o: NBA,   London,   Olimpijske igre

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.