Federer u finalu Vimbldona posle velike borbe protiv Nadala

Izvor: Beta, 12.Jul.2019, 21:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se večeras u finale Vimbldona, u Londonu, pošto je pobedio drugog igrača sveta, Španca Rafaela Nadala posle četiri seta, 7:6, 1:6, 6:3, 6:4.Treći teniser sveta pobedio je za tri sata i dva minuta i rekordni 12. put plasirao se u finale Vimbldona. To je bio prvi meč Federera i Nadala na Vimbldonu od 2008. godine. U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Federer dobio sa 7:3. Nadal je uzvratio u drugom setu, prepustio je protivniku samo jedan gem i izjednačio na 1:1. Federer je u četvrtom gemu trećeg seta oduzeo servis Nadalu, prednost brejka je sačuvao do kraja i ponovo je poveo u meču.Švajcarac je dobro počeo četvrti set, napravio je brejk u trećem gemu i posle gema osvojenog na svoj servis poveo je sa 3:1. On je u devetom gemu imao dve meč lopte, ali je obe Nadal spasio i smanjio na 4:5. U 10. gemu Nadal je imao dobru šansu da izjednači, ali nije iskoristio brejk loptu. Posle duge razmene udaraca, meč-loptu nije iskoristio Federer, ali je odmah posle toga as udarcem došao do četvrte meč-lopte. Nadal mu to nije dozvolio i izjednačio je, a Švajcarac je ubrzo izborio petu ...