Srbija brzo zaboravila Švajcarsku i rutinski savladala Finsku

Izvor: B92, 30.Nov.2020, 17:58

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Finsku u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 75:66.

Naša reprezentacija sada ima dve pobede i dva poraza, jedan trijumf više od Finske i Švajcarske, direktnih rivala za plasman na EP.

Još dva meča Srbija će odigrati u februaru, protiv Švajcarske i Gruzije, takođe u ’mehuru’, ali još nije poznato gde.

Srbija je sjajno otvorila utakmicu.

Finska je za sedam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta košarke postigla samo jedan koš iz igre, a do kraja četvrtine uspeli su da postignu samo još jedan, za ukupno 7 poena za 10 minuta.

Naša reprezentacija od prvog minuta je kontrolisala igru i imala je +10 posle prve deonice, ali je ta prednost mogla i morala da bude veća.

Veoma loše su šutirali slobodna bacanja i imali 1/5 posle prve četvrtine.

Do kraja poluvremena šutirali su bacanja 10/18, nešto preko 50% uspešnosti.

Brzo su Finci izašli iz bonusa i svaki faul nad našim košarkašima značio je slobodna bacanja, posle samo tri minuta igre u drugom kvartalu.

Srbija je otišla u jednom trenutku na maksimalnih +17, ali se pred kraj ta prednost istopila.

Finci su imali seriju 7:0, a u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Salin pogađa trojku i smanjuje na +10 za Srbiju posle prvog dela igre.

Finska je dobro započela treću deonicu i preko Džamara Vilsona spustila na sedam poena zaostatka.

Srbija je pogađala slobodna bacanja u trećoj četvrtini, što je bio veliki napredak u odnosu na prvo poluvreme i razlog zašto je održavana dvocifrena prednost.

Naša reprezentacija je za tri četvrtine pogodila samo dve trojke, a Finska se raspucala u trećem kvartalu.

Ipak, prednost od +10 stečena posle prvog poluvremena zadržana je i pred poslednjih 10 minuta.

Ponovo je nastao problem sa slobodnim bacanjima u poslednjoj četvrtini, ali su naši košarkaši održavali dvocifrenu prednost.

Finska je na četiri minuta do kraja uspela da smanji na minus sedam, ali odmah Srbija uzvraća sa četiri brza poena i opet je vraćena dvocifrena prednost.

Ali, već posle tajm-auta Finske sledi serija od 5:0 i posle dugo vremena dolaze na šest poena zaostatka.

Zategla je Srbija odbranu, išla na lake poene i rutinski rešlia meč i ubedljivo slavila na kraju.

Srbiju su do pobede predvodili Anđušić sa 19, Avramović sa 17 i Apić sa 12 poena.

Kod Finaca istakli su se Mahuni sa 15 i Salin sa 10 poena.

Grafika: Sofascore