Izvor: B92, 12.Jan.2018, 19:00

Nevidljivi golmani, anemična odbrana, debakl Srbije!

Rukometaši Srbije ubedljivo su poraženi od Hrvatske 32:22 (14:9) na otvaranju Evropskog prvenstva u Splitu.
"Orlovi" su zaostajali za domaćinom od početka meča, ali su rezultatki bili u igri posle prvih 25 minuta i serije Markovića za 9:10.
Međutim, u svega nekoliko narednih minuta tri greške su odvele igru Srbije u propast, Hrvatska kontranapadima ekspesno "beži" na 14:9 na poluvremenu i već tada prelama meč.
Hrvati su tresli mrežu Srbije kad i kako su želeli, naši golmani su bili praktično nevidljivi, u prvom poluvremenu je Cupara uspeo da odbrani samo jedan od 15 šuteva rivala.