MOGU-U-BARAZ-Orlici-razbili-Severnu-Irsku-i-cekaju-ishod-meca-Spanija---Austrija

Izvor: medio.rs, 09.Sep.2014, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mladi fudbaleri Srbije ubedljivo su savladali Severnu Irsku (4:1) u poslednjem meču kvalifikacija, ali i dalje nisu izborili plasman u baraž za Evropsko prvenstvo U21

BELFAST – Mlada fudbalska reprezentacije Srbije savladala je selekciju Severne Irske sa ubedljivih 4:1, ali "Orlići" i dalje nisu izborili plasman u baraž za Evropsko prvenstvo. Srbija čeka ishod meča Španija >> Pročitaj celu vest na sajtu medio.rs << - Austrija, u kojoj joj odgovara poraz ili remi Austrijanaca.

Srbija je prethodnom u duelu sa Italijom (2:3) propustila veliku priliku da obezbedi prvo mesto u kvalifikacionoj Grupi 9, ali je prokockala vođstvo 2:0

Ovoga puta nije bilo iznenađenja pošto je Srbija na poluvreme otišla sa dva gola prednosti. "Orlići" su poveli golom Pešića u 34. minutu, da bi samo dva minuta kasnijeSrnić duplirao tu prednost.

U nastavku meča Srbija je jurila pet golova prednosti, koji bi osigurali baraž jer bi tako prestigli selekciju Islanda.

Mladi fudbaleri su novim golom Pešića u 56. i pogotkom Kostića u 58. minutu stigli na korak od cilja, ali je Severna Irska smanjila prednost rivala preko Brobela u 67. minutu.

To je bio i konačan rezultat, pa Srbija sada zavisi od ishoda ostalih mečeva.

"Orlići" su istisnuli Belgijance sa druge pozicije, ali da bi ušli u baraž kao jedna od četiri najbolje drugoplasirane selekcije u kvalifikacijama potrebno je i da Austrija ne pobediŠpaniju (19.00h), kao i da se poklope rezultati u Grupi 7 u kojoj se takmiče Poljska,TurskaŠvedskaGrčka Malta.

Evropsko prvenstvo se igra od 17. do 30. juna naredne godine u Češkoj.

TOK MEČA

18:46 - Kraj utakmice

18:20 (67.)  - Gooooool, Severna Irska smanjuje na 1:4!

Domaćin uspeva da postigne gol. Brobel je savladao golmana Dmitrovića.

18:17 (64.) - Srbija pogađa okvir gola

Nastavljaju se napadi mladih fudbalera Srbije. Čavrić je šutirao, ali Irci imaju sreće pošto lopta pogađa okvir gola.

18:11 (58.) - Gooooool, Srbija vodi 4:0!

Debakl Severne Irske! Orlići postižu novi gol u Belfastu, a strelac je Filip Kostić.

18:09 (56.) - Gooooool, Srbija vodi 3:0!

Pešić je prvo pogodio je stativu, ali u nastavku akcije Srnić postiže svoj drugi gol za vođstvo Srbije 3:0.

17:59 (46.) - Počelo je drugo poluvreme

17:45 - Kraj prvog poluvremena

Mladi fudbaleri Srbije posle prvih 45 minuta igre vode protiv Severne Irske sa 2:0. Istovremeno, Italije vodi protiv Kipra rezultatom 2:1. "Azuri" su u završnici poluvremena preokrenuli rezultat sa dva gola u razmaku od pet minuta.

17:35 (36.) - Gooooool, Srbija vodi 2:0!

Samo dva minuta posle vodećeg gola Srnić duplira prednost Srbije u Belfastu.

17:33 (34.) - Gooooool, Srbija vodi 1:0!

Petrović je asistirao Pešiću, koji rutinski matira golmana Džonsa i donosi prednost Srbiji.

17:19 (20.) - Nova šansa Orlića

Samo minut posle prilike Srnića šutirao je i Pešić, ali golman Džons lako brani.

17:18 (19.) - Odlična prilika za Orliće

Srnić je ponovo bio u šansi, ali je njegov uarac bio neprecizan. Bila je to najbolja prilika za Srbiju.

17:14 (15.) - Novi korner za Srbiju

Udarac Srnića je izblokiran, a posle novog kornera nije bilo opasnosti po gol Severne Irske.

17:08 (9.) – Prvi pokušaj Iraca

Grej je uputio prvi udarac ka golu Srbije, ali nije bio precizan i nije bilo potrebe da golman Dmitrović interveniše.

17:04 (5.) – Kostić ponovo preti

Kostić ima novu šansu, ali je ovog puta bio neprecizan. Njegov udarac ide pored gola.

17:00 (1.) - Počela je utakmica

Srbija već u prvom minutu ima priliku. Kostić je zapretio, ali je njegov šut izblokiran.

Severna Irska: Džons, Konlan, Harni, Damigan, Vinčester, Sendles-Vajt, Doerti, Brabel, MekNer, Dafi, Grej.

Srbija: Dmitrović, Petković, Veljković, Pantić, Petrović, Radoja, Čavrić, Mijailović, Srnić, Pešić, Kostić.

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta medio.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta medio.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.