Hrvatska ubedljiva protiv Makedonije, Francuska bolja od Belorusije

Izvor: Beta, 22.Jan.2016, 00:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši Hrvatske pobedili su večeras u Krakovu selekciju Makedonije sa 34:24 (17:13) u utakmici prvog kola druge faze Evropskog prvenstva u Poljskoj. Hrvatska je odlično počela utakmicu, pa je posle 10 minuta igre vodila sa 7:1. Na polovini drugog poluvremena Hrvatska je stigla i do deset golova prednosti (28:18), što je sačuvala do kraja utakmice.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ivan Slišković sa šest golova, dok su Marino Marić i Manuel Štrlek postigli po pet. U reprezentaciji Makedonije najbolji su bili Dejan Manaskov sa sedam i Filip Kuzmanovski s četiri gola, dok se najbolji makedonski rukometaš Kiril Lazarov nije upisao u ...