Grupa C: Holandija sigurna protiv Austrije za plasman u osminu finala

Izvor: Beta, 17.Jun.2021, 23:28

Fudbaleri Holandije osigurali su plasman u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto su večeras u Amsterdamu pobedili selekciju Austrije sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe C.Strelci za pobednički tim na "Johan Krojf Areni" bili su Memfis Depaj u 11. minutu sa penala i Denzel Damfris u 67. minutu.Holandija sada ima šest bodova, Ukrajina i Austrija po tri, dok je Severna Makedonija bez bodova. Holandija je povela u 11. minutu golom Depaja sa penala. Prethodno je David Alaba na ivici kaznenog prostora nagazio Damfrisa, da bi sudija nakon gledanja snimka pokazao na belu tačku. Nakon toga nije bilo velikih uzbudjenja na "Johan Krojf Areni" sve do finiša poluvremena kada su Depaj i Djordjino Vajnaldum propustili dobre šanse da dupliraju prednost Holandije. Pitanje pobednika na ovom meču rešeno je u 67. minutu posle kontranapada Holandije. Depaj je sjajno poslao loptu ka Malenu koji je izbegao ofsajd zamku i potom uposlio Damfrisa kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Austrije.Ukrajina je ranije danas u istoj grupi pobedila Severnu Makedoniju sa 2:1.U trećem kolu Grupe C sastaće se Ukrajina i Austrija, odnosno Severna Makedonija i Holandija.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.