Grupa B: Asistencija i gol De Brujnea za osminu finala

Izvor: Beta, 17.Jun.2021, 20:26

Fudbaleri Belgije plasirali su se u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto su danas u Kopenhagenu pobedili Dansku sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe B.Danska je povela pogotkom Jusufa Poulsena u drugom minutu, ali je Belgija preokrenula rezultat u drugom poluvremenu golovima Torgana Azara u 55. i Kevina de Brujnea u 70. minutu.Belgija sada ima šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri, dok je Danska bez bodova.Reprezentacija Danske je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrala Belgiju, ali je uspela da postigne samo jedan gol i to već u drugom minutu.Džejson Denajer je pogrešio, njegov pas je presekao Pjer-Emil Hojbjerg i proigrao Poulsena koji je pogodio za iznenadjujući početak utakmice.Na početku drugog poluvremena u igru su ušli Kevin de Brujne i Eden Azar i potpuno se promenila slika na Parkenu.Belgija je odmah zaigrala bolje i izjednačila u 55. minutu. Romelu Lukaku je oduzeo loptu Janiku Vestergoru, dodao je do De Brujnea koji je asistirao Torganu Azaru za izjednačenje.Posle asistencije, De Brujne je u 70. minutu postigao i gol za vodjstvo. Torgan je dodao loptu do Edena Azara, a on do De Brujnea koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost svom timu.Danska je do kraja meča pokušavala da ...