Izvor: RTS, 03.Dec.2021, 20:27

Olimpijakos i Barselona slavili nakon produžetka

Košarkaši Olimpijakosa savladali su u gostima ekipu Uniksa sa 87:84, nakon produžetka, u meču 13. kola Evrolige. Barselona je takođe nakon dodatnih pet minuta igre, bila bolja od Efesa sa 95:93.
Sjajan meč odigrali su ruska i grčka ekipa u Kazanu, a pobednik je bio odlučen tek nakon dodatnih pet minuta košarke.

Egal košarka gledala se gotovo čitav susret, domaći su poveli sa tri poena na kraju prve četvrtine, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da bi grčki crveno-beli na pauzu za poluvreme otišli sa jednim košem prednosti.
U regularnom delu meča bilo je nerešeno, pa je Olimpijakos do pobede došao time što je u produžetku bio bolji sa 10:7.
Vezenkov je predvodio goste sa 22 poena, a pomogli su mu Slukas sa 12 i Fol sa 10 poena.
U redovima Uniksa istakli su se Braun sa 21, Kejnan sa 20 i Hezonja sa 11 poena.
Jednako uzbudljivo bilo je i u Istanbulu, gde je Barselona savladala Efes nakon produžetka.
Sanli je ubacio 24 poena u redovima pobedničke ekipe, a istakli su se još i Mirotić sa 18 i Kjurik sa 16.
Efesu nije pomogla ni sjajna partija Vasilija Micića, koji je postigao 26 poena, imao pet skokova i četiri asistencija.