TSC bolji od Voždovca, Spartak i Proleter poraženi kod kuće

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Apr.2021, 15:45

Fudbaleri Rad savladali su kao gosti Zlatibor sa 2:1 u meču 32. kola Lingong Superlige Srbije. Čukrički je nadigrao Novi Pazar sa 3:1. Metalac i Inđija odigrali bez golova.

Rad je vezao i treću pobedu i pobegao iz opasne zone, Zlatibor je ostao na dnu tabele sa ovojenih 22 boda zauzima 18. mesto na tabeli i praktično se oprostio od najelitnijeg domaćeg takmičenja.

Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo golova, Rad je poveo u 50. minutu preko Trninića. Dva minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kasnije Sarić je udvostručio prednost „građevinara". Domaćin je smanjio prednost protivnika u 75. inutu. Vukić je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Čukarički je uspeo kao gost da savlada Novi Pazar sa 3:1. Tim sa Banovog Brda je zadržao korak za trećeplasiranom Vojvodinom za kojom zaostaje jedan bod. Novi Pazar je ostao na 36 sakupljenih bodova i trenutno je u zoni ispadanja sa bodom zaostatka u odnosu na 14. Javor.

Domaćin je poveo u 21. minutu preko Aganspahića. „Brđani" su izjednačili preko Savića u 43. Čukarički je do prednosti stigao u 78. minutu, strelac je bio Mijailović. Minut kasnije gosti su uvećali prednost preko Jovanovića, koji je ispostavilo se postavio i konačan rezultat.

TSC ubedljiv, pobede Napretka i Mladosti u gostima

Fudbaleri TSC-a pobedili su na svom terenu Voždovac sa 4:1, u 32. kolu Super lige Srbije. Golove za TSC su postigli Nenad Lukić u 45. i 68. iz penala, Djuro Zec u 63. i Jug Stanojev u 69. minutu.

Strelac za Voždovac bio je Nemanja Milojević u 59. minutu. Voždovac je od 59. minuta igrao sa igračem manje pošto je isključen Jovan Nišić.

TSC je peti sa 49 poena, dok je Voždovac sa 38 bodova na 14. mestu.

U istom terminu, Napredak je u gostima pobedio Spartak sa 2:0, golovima Alena Melunovića u 34. i Marka Baćanina u 77. minutu. Napredak je 15. sa 38 bodova, dok je Spartak sedmi sa 47 poena.

Pobedu u gostima je ostvarila i Mladost protiv Proletera sa 1:0, dok su u Nišu Radnički i Javor odigrali nerešeno 0:0.

Rezultati 32. kola: Metalac - Inđija 0:0, Novi Pazar - Čukarički 1:3 (Aganspahić 21 - Savić 44, Mijailović 78, Jovanović 79), Zlatibor - Rad 1:2 (Vukić 74 - Trninić 50, Sarić 52), Proleter - Mladost 0:1 (Bojović 62. penal), Radnički Niš - Javor 0:0, Spartak - Napredak 0:2 (Melunović 34, Bačanin 77), TSC - Voždovac 4:1 (Lukić 45, 68. penal, Zec 63, Stanojev 69 - Milojević 59). Subota: Crvena zvezda - Radnik 2:1. Petak: Bačka - Vojvodina 1:2, Mačva - Partizan 1:2.

Tabela: Crvena zvezda 92 boda, Partizan 80, Vojvodina 66, Čukarički 65, TSC 49, Radnik 48, Spartak 47, Mladost 45, Proleter 43, Metalac 42, Radnički Niš 39, Rad 39, Javor 39, Napredak 38, Novi Pazar 36, Inđija 34, Zlatibor 22, Mačva 21, Bačka 16.

Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...