Izvor: Kurir, 03.Dec.2010, 20:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TIPSAREVIĆ: TEŽAK PORAZ OD MONFISA
BEOGRAD- Teniser Srbije Janko Tipsarević kaže da je razočaran na kakav način je poražen u prvom meču finala Dejvis kupa, ali da nije sramota izgubiti od Gaela Monfisa. Francuska je povela u finalu Dejvis kupa sa 1:0, pošto je Monfis pobedio Tipsarevića sa
BEOGRAD- Teniser Srbije >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Janko Tipsarević kaže da je razočaran na kakav način je poražen u prvom meču finala Dejvis kupa, ali da nije sramota izgubiti od Gaela Monfisa.
Francuska je povela u finalu Dejvis kupa sa 1:0, pošto je Monfis pobedio Tipsarevića sa 3:0.
- Iznenađenje je kako sam izgubio, ali nije sramota izgubiti od 11, 12. igrača sveta. Mislim da je publika u Areni bila OK. Nisam ni dao puno razloga da se raduju- rekao je Tipsarević na konferenciji za novinare.
Prema njegovim rečima, nikada mu se nije dogodilo da igra kao danas protiv Monfisa.
- Nedostaju mi mečevi. Poslednji put sa igrao protiv Federera u Bazelu. Fizički se dobro osećam, ali ne osećam situaciju. Izgubio sam se u tome što sam razmišljao šta treba da radim i nisam vodio računa o protivniku-rekao je Tipsarević.
On je dodao da izgubio zato što je Monfis bio bolji, iako je bio nervozan na početku meča.
- Bio sam nervozan, ali meč je dugo trajao i svašta se događalo na terenu. Međutim, ovo je sada iza mene. Ovo je težak poraz, ali ja sam spreman i mogu da igram sledeći meč u nedelju- rekao je Tipsarević.
Teniser Srbije nije bio zadovoljan suđenjem i objasnio je da ne misli da bi se meč drugačije završio, ali da su greške bile strašne i na njegovu štetu.
- Svaki poen može da utiče na konačan rezultat u Dejvis kupu. Zato pozivam publiku da sutra dođe da podrže Nenada Zimonjića i Viktora Troickog u dublu i da njihovi protivnici osete pritisak od početka meča. Ne igra se finale Dejvis kupa svaki dan", rekao je Tipsarević.
Dejvis kup: Srbija - Francuska 1:1
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Dec.2010
BEOGRAD -..Teniska reprezentacija Srbije izjednačila je rezultat protiv selekcije Francuske na 1:1, u finalnom meču Dejvis kupa koji se do nedelje igra u Beogradu.Izjednačujući poen Srbiji doneo je Novak Đoković savladavši Žila Simona sa 3:0 u setovima - 6:3, 6:1, 7:5. Prednost Francuzima prethodno...










