Zvezda pobedom nad Dinamom počela odbranu titule u Super ligi

Izvor: Beta, 20.Jul.2018, 22:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su počeli odbranu titule u Super ligi Srbije, pošto su večeras u Beogradu sa 3:0 trijumfovali protiv Dinama iz Vranja, debitanta u najjačem rangu takmičenja.U drugoj utakmici prvog kola Super lige Srbije, Vojvodina i Mladost iz Lučana igrali su nerešeno 1:1.Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" pred oko 5.000 goledalaca počela je minutom ćutanja u čast nedavno umrlih Gorana Bunjevčevića, bivšeg igrača i kapitena Zvezde, kao i sudije Branimira Babarogića.Novajlija u Super ligi, Dinamo, na samom početku utakmice imao je najbolju priliku na utakmici. Zakarija Suraka je u drugom minutu probio po levoj strani istrčao sam ispred Zorana Popovića, ali je pogodio stativu.Zvezda, koja je igrala u izmenjenom sastavu, potom je uspostavila kontrolu nad utakmicom, a u 19. minutu Dušan Jovančić snažno je šutirao po zemlji sa oko 25 metara, ali je i on pogodio stativu.Crveno-beli ipak su uspeli da povedu pre isteka prvih 45. minutu. Posle kornera sa desne strane Dejana Melega u šesnaestercu Dinama najbolje se snašao Jovančić, nakon što je Miloš Degenek pogodio stativu, vezista Zvezde je iskoristio dobru šansu i zatresao mrežu Dinama, te tako postigao svoj prvi pogodak za beogradski klub.Početkom drugog poluvremena Zvezda je praktično rešila pitanje pobednika, a ovaj put ...
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda