Izvor: RTS, 22.Okt.2021, 20:53

Zvezda nemoćna, Alba slavila u "Pioniru"

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u dvorani "Aleksandar Nikolić" od berlinske Albe sa 78:63 u meču petog kola Evrolige.
Izabranici Dejana Radonjića vezuju drugi poraz u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju.

Nakon poraza u Moskvi od CSKA, ovoga puta Zvezda je poražena u Beogradu od Albe.
Nemačka ekipa, sada već tradicionalno, pravi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << velike probleme crveno-belima, pošto ih pobeđuju šesti put zaredom.
Zvezda je solidno ušla u meč, uspela da dođe do par lakših poena, a na drugoj strani potpuno limitira rivala.
Veoma tvrdo igralo se u prvoj četvrtini i obe ekipe nisu imale laka rešenja za postizanje koševa.
Nakon prvih 10 minuta utakmice, rezultat je bio 12:10 za Albu.
Gosti iz Nemačke u drugu četvrtinu ulaze znatno bolje. Zvezda je imala ogromne muke u napadu, dok je sa druge strane Alba uspela da pogodi par šuteva sa distance.
Nezadovoljni sudijskim odlukama, košarkaši Crvene zvezde napravili su mnogo grešaka, dobili i dve tehničke, što Alba koristi da stekne maksimalnih 28:12.
Vođeni odličnom podrškom sa tribina, crveno-beli uspeli su da naprave seriju 8:0 i rezultatski se vrate u meč.
Ipak, Alba je bila skoncentrisanija u finišu prvog poluvremena i na pauzu otišla sa 13 poena prednosti.
U drugom delu meča, gosti su veoma iskusno čuvali prednost, koristili svaku grešku i svaki "poklon" tima Dejana Radonjića.
Uspela je Zvezda u par navrata da spusti razliku na jednocifren broj, ali bi Alba preko Zusmana ili Loa nalazila rešenja u napadu i vraćala dvocifrenu razliku.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Lo sa 17, Sikma i Zusman sa po 11 i Blat sa 10 poena.
U redovima Crvene zvezde istakli su se Kuzmić sa 16, Volters sa 13, Mitrović sa 11 i Holins sa 10 poena.
Nakon pet odigranih utakmica u ovogodišnjem izdanju Evrolige, Crvena zvezda i Alba imaju učinak od dve pobede i tri poraza.
U narednom kolu srpska ekipa gostuje kod Monaka 26. oktobra, dok Alba istog dana igra u Grčkoj protiv Olimpijakosa.
Pogledaj vesti o: Košarka,   Moskva