Izvor: Politika, 24.Dec.2014, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda moćna u Sofiji

„Crveno-beli” ubedljivo pobedili Levski – 99:58 (22:7, 26:10, 23:22, 28:19) – i tako zabeležili 14. uzastopni trijumf u Jadranskoj ligi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ubedljivo ekipu Levskog u Sofiji sa 99:58 (22:7, 26:10, 23:22, 28:19). Beograđani su pobedom pred praznim tribinama u Univerzitetskoj dvorni zabeležili 14. uzastopni trijumf u Jadranskoj ligi i tako ostali neporaženi u dosadašnjem toku sezone.

Takođe, izabranici Dejana Radonjića došli >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << su na pobedu od izjednačenja rekorda košarkaša Partizana iz sezone 2007/08, u kojoj su „crno-beli” upisali 15 trijumfa u nizu.

Da će ovo biti još jedna rutinska pobeda Crvene zvezde bilo je jasno od samog početka susreta. Već u 6. minutu gosti su stigli do dvocifrene prednosti (15:5), a Marjanović je predvodio tim sa 10 postignutih poena. Do kraja prve deonice razlika je rasla i popela se na „plus” 15 (22:7).

Zvezda je u istom ritmu nastavila i u drugom kvartalu. Serijom 12:0 u uvodna tri minuta došla je do 27 poena razlike. U 15. minutu utakmice, posle „trojke” Kalinića, „crveno-beli” poveli su sa do tada najvećih „plus” 35 (44:9).

Nemoćni igrači Levskog pokušavali su na sve načine da napadnu koš Crvene zvezde, međutim ništa im nije polazilo za rukom. Pored evidentne razlike u kvalitetu, domaći nisu imali ni sreće u napadu, pošto je nekoliko igrača promašilo iz otvorenih pozicija. Ipak, serijom 5:0 košarkaši Levskog donkele su uspeli da sačuvaju obraz i tako sa 17 postignutih poena u poluvremenu odu na odmor (17:48).

Činjenica da su tek u 27. minutu igre košarkaši Crvene zvezde ispunili bonus, u jednoj od četvrtina, dovoljno govori koliko su domaći bili opasni u napadu. Ipak, Zvezda je spustila tempo igre u trećoj deonici, trener Dejan Radonjić odmarao je određene igrače, pre svih Vilijamsa, Marjanovića i Mitrovića, za izazove koji im predstoje (prvi već u subotu protiv Cibone u „Pioniru”).

Košarkaši Levskog uspeli su da iskoriste nešto rasterećeniju igru gostiju i u trećoj četvrtini postignu više poena nego u prve dve zajedno. Ali, sjajnom akcijom Rebića i Kalinića u poslednjim sekundama trećeg kvartala Crvena zvezda je i ovu deonicu uspela da reši u svoju korist (23:22).

Bez previše muke košarkaši „crveno-beli” održavali su i povećavali svoju prednost, koja je u jednom trenutnku iznosila i 42 poena. Dominantno su okončali i poslednju deonicu i tako ubedljivo slavili rezultatom 99:58 protiv vrlo verovatno najlošije ekipe u Regionalnom takmičenju.

Dvorana: Univerzitetska hala. Bez prisustva publike. Sudije: Vojnović, Koljenšić, Šundić.

Levski: Kranfilov, Angelov, Simeonov 6, Ivanov, Varbanov 5, Hadžirusev 4, Zahariev 14, Dimitrov 18 (četiri „trojke”), Đuroski 11 (3), Gaidađiev.

Crvena zvezda: Vilijams 4, Rebić 11, Dangubić 11, Lazić, Blažič 11, Kalinić 22, Marjanović 10, Tejić 4, Dženkins 6, Jović 6, Cirbes 14. Nije igrao: Mitrović.