UŽIVO: Crvena zvezda - Vršac 73:29, 28. minut

Izvor: Večernje novosti, 16.Feb.2017, 21:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveno-beli protiv lidera KLS počinju borbu za prvi trofej u sezoni. Pobednika ovog meča u polufinalu Kupa Radivoja Koraća čeka FMP Košarkaši Crvene zvezde u Nišu počinju borbu za prvi trofej u sezoni.Crveno-beli u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća u dvorani "Čair" igraju protiv lidera Košarkaške lige Srbije Vršca.Pobednika ovog >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << duela u subotnjem polufinalu čeka FMP, koji je u prvom četvrtfinalnom meču savladao subotički Spartak 77:58.Dešavanja sa meča Zvezde i Vršca pratite iz minuta u minut na sajtu "Novosti".TREĆA ČETVRTINADrugo poluvreme poenima otvara Topmson, Simonović sa dva pogođena bacanja diže prednost Zvezde na preko 40 razlike - 61:19. Stojadinović pogađa drugu trojku na meču - 61:22, 24. minut. Radonjić je u trećem periodu pružio priliku Rakićeviću i Boriši Simaniću, koji trojkom održava Zvezdu na plus 42 - 68:26, 27. minut. Dženkins trojkom i Gudurić zakucavanjem, posle 25. izgubljene lopte Vrščana dižu Zvezdinu prednost na 73:29 u 28. minutu.DRUGA ČETVRTINAStefan Mitrović trojkom otvara drugi period, ali na drugoj strani poenima iz reketa odgovara Tompson - 32:10, 11. minut. Simonović, Dženkins ( po jedna trojka), Tompson i Mitrović kreiraju novu seriju crveno-belih 12:0 za 42:10 u 14. minutu utakmice. Simonović i Dženkins pogađaju po još jednu trojku, Jović poenitra iz prodora za već 50 poena Zvezde u 16. minutu utakmice.Na poluvreme se odlazi vođstvom Zvezde 57:17. Gudurić (trojka) i Mitrović podigli su krajem prvih 20 minuta prednost beogradskog tima na 40 razlike.PRVA ČETVRTINAMeč je počeo poenima Kuzmića iz reketa. Zvezda kreće susret u petorci s Jovićem, Lazićem, Gudurićem, Mitrovićem i Kuzmićem. Nejt Volters zbog povrede na zagrevanju pred meč s Karpošem nije u sastavu crveno-belih, dok je Milko Bjelica obukao opremu za meč, ali je pitanje koliko će igrati. Lazić i Gudurić podižu prednost Zvezde na 6:0 u 2. minutu.Vršac je prve poene na meču postigao na isteku četvrtog minuta, kada je trojku pogodio Marko Stojadinović. Simonović (četiri poena) i Jović prave mini seriju Zvezde 6:0, za dosad najvećih 12:3 u 6. minutu. Prvom trojkom Zvezde na meču Marko Gudurić donosi crveno-belima prvu dvocifrenu prednost - 19:7 u 8. minutu. Gudurić je pokrenuo seriju srpskog i regionalnog prvaka 14:0 u završnici prve deonice, koji su već u prvoj deonici napravili plus 23 - 30:7.
Pogledaj vesti o: Subotica