Nikolić lobom poslao Vošu u polufinale Kupa

Izvor: B92, 04.Maj.2023, 20:31

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Novosađani su slavili na "Čairu" protiv Radničkog rezultatom 1:0 i tako se pridružili Crvenoj zvezdi, TSC-u i Čukaričkom u završnim borbama.

Jedini gol za "lale" postigao je Nemanja Nikolić u 43. minutu.

Na sjajan način je lobovao Dragana Rosića i uz pomoć stative pogodio mređu Nišlija.

Radnički je u nastavku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pokušavao da stigne makar do izjednačenja i penala, ali nije uspeo.

U nadoknadi vremena, golman "meraklija" Rosić je zaradio drugi žuti karton zbog oštrog starta van svog šesnaesterca.

U osmom minutu nadoknade, Ivan Vukčević je propustio šansu da duplira prednost Vojvodine.

Podsetimo, Zvezda je eliminisala Napredak na penale (4:2), TSC je bio bolji od Novog Pazara (4:0), dok je Čukarički slavio u Surdulici protiv Radnika (1:0).