EL, TOP16: Zvezda se naučila na greškama, PAO pao u Atini, Pavlović potpuno zaustavljen

Izvor: HotSport.rs, 14.Jan.2016, 23:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su prvu pobedu u Top16 fazi ovogodišnjeg izdanja Evrolige pošto su u Atini pred oko 11.000 gledalaca savladali domaći Panatinaikos sa 74:63 (16:14, 22:20, 16:14, 20:15).

Utakmicama je počela tvrdim odbranama i prilično neefikasnim napadima na obe strane pa je posle pola prve deonice rezultat glasio 4:4. Do kraja prvog perioda Zvezda je uspostavila bolju komunikaciju u ofanzivi >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << pa je na prvi odmor odnela dva poena viška.
Nešto slično viđeno je i u drugih 10 minuta kada su se timovi smenjivali u vođstvu, da bi ponovo tim Dejana Radonjića prdvođen odličnim Cirbesom napravio seriju i došao do maksimalnih +7 (30:37). Zeleni iz Atine ipak uspevaju da uhvate priključak i da spuste na samo četiri poena manjka (38:34).

(Izvor: Youtube/Crvena Zvezda We Are Back)
Drugo poluvreme sa dve trojke otvara Stefan Jović i prvi put donosi dvocifrenu prednost crveno-belima (44:34). Malo po malo domaći su smanjivali razliku i ponovo su uhvatili priključak prišavši na samo -2 u 28. minutu.
Nije to previše pokolebalo tim iz Beograda koji je nastavio sa odličnom igrom u odbrani koja ponovo uz solidan napad donosi maksimalan plus u 32. minutu (59:48). Za razliku od utakmica u Strazburu i Istanbulu sa Anadolu Efesom crveno-beli su ovog puta uspeli da sačuvaju stečeno i da uđu u mirnu završnicu u kojoj domaći nisu imali šansu za preokret.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Cirbes sa 12 poena, a pored njega dvocifreni su bili Štimac i Lazić sa po 11. U domaćem timu Gist je ubacio 15, Raduljica i Feldin po 12, ali nisu imali pravu podršku saigrača. Zanimljivo je da Saša Pavlović za 13 minuta na terenu nije postigao niti jedan poen.

Panatinaikos – Crvena zvezda 63:74 (14:16, 20:22, 14:16, 15:20)
Dvorana: Olimpijski sportski centar
Gledalaca: 11.000
Sudije: Rižik (Ukrajina), Konde (Španija), Balak (Izrael)
Panatinaikos: Pavlović, Haralampopulos, Janković 3, Focis, Raduljica 12, Feldin 12, Dijamantidis 5, Gist 15, Kalates 7, Papajanis 4, Luncis, Kuzmić 5
Crvena zvezda: Kinsi 9, Rebić, Dangubić 6, Lazić 11, Simanić, Micić 5, Simonović 5, Gudurić 2, Jović 9, Miler 4, Cirbes 12, Štimac 11