Proizvodnja astre seli se u Poljsku

Izvor: B92, 17.Maj.2012, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proizvodnja astre seli se u Poljsku

Berlin -- Nemački proizvođač automobila "Opel" preseliće proizvodnju jednog od svojih najpopularnijih modela "astra" u Englesku i Poljsku.

Kompanija "Opel", filijala američke kompanije "Dženeral motors", preseliće proizvodnju "astre" iz nemačkog grada Ruselhajm u postojeće pogone u Elezmiru u Engleskoj, odnosno Gljivicama u Poljskoj.

"Opelova” kompanija u Velikoj Britaniji pozdravila je ovu odluku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja će doprineti otvaranju 700 radnih mesta, kao i ulaganje od 155 miliona evra.

Ovu odluku odmah je pozdravio i britanski premijer Dejvid Kameron, ističući da je izuzetna novost za britansku industriju i novi uspeh za automobilski sektor.

Zaposleni u poljskoj fabrici u Gljivicama na jugu zemlje sa oduševljenjem su primili ovu vest, dok u Nemačkoj, kolevci "Opela” vlada zabrinutost.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Opel astra se seli u Englesku i Poljsku

Izvor: Akter, 17.Maj.2012

Nemački proizvođač automobila “Opel” odlučio je da proizvodnju poularne “Astre” preseli u Englesku i Poljsku, što je Nemačkoj izazvalo zabrinutost

Nastavak na Akter...

Proizvodnja Opel Astre seli se u Poljsku

Izvor: AutoBlog, 17.Maj.2012

Nemački proizvođač automobila "Opel" preseliće proizvodnju jednog od svojih najpopularnijih modela "astra" u Englesku i Poljsku. Kompanija "Opel", filijala američke kompanije "Dženeral motors", preseliće proizvodnju "astre" iz nemačkog grada Ruselhajm u postojeće pogone u Elezmiru u Engleskoj,...

Nastavak na AutoBlog...

Nova Opel Astra se neće proizvoditi u Nemačkoj

Izvor: Autoportal.rs, 18.Maj.2012, 14:09

Stižu loše vesti za Opelovu fabriku u Bohumu, jer je General Motors doneo odluku da proizvodnju naredne generacije Astre, najprodavanijeg modela nakon Corse, izmesti iz Nemačke.

Nastavak na Autoportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.