Premijer liga savetuje sudije da koriste monitore pored terena

Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Jan.2020, 16:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer liga savetuje sudije da koriste monitore pored terena

Uprava fudbalske Premijer lige savetovala je sudije da koriste monitore pored terena prilikom donošenja odluka o crvenim kartonima, saopšteno je danas.

Tokom 22 kola u prvoj sezoni korišćenja VAR tehnologije u Premijer ligi, sudije nijednom nisu koristile monitore pored terena da pogledaju snimak, nakon što im je rečeno da ih umereno koriste. Umesto toga, sudije su se oslanjale na podatke koje su dobijale iz kontrolne sobe VAR u Londonu.

Međutim, na sastanku >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << premijerligaških sudija održanom ove nedelje, savetovao im je da koriste monitor, kada im VAR predloži da umesto žutog pokažu crveni karton, kao i da umesto crvenog, igrača kazne žutim kartonom.

Sudije utakmica Lige šampiona često su ove sezone koristili monitore pored terena.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.