Izvor: B92, 22.Sep.2021, 20:55

Monako bolji od Sent Etjena, Ren "uništio" Klermon

Bilo je veoma zanimljivo na otvaranju 7. kola francuske Lige 1.

Francuski fudbalski šampionat je dosta dobio na popularnosti dolaskom Lionela Mesija u Pari Sen Žermen.

Fudbaleri Monaka su na svom stadionu pobedili Sent Etjen sa 3:1 i to sa igračem više.

Gosti su sa desetoricom ostali još u prvom poluvremenu, pošto je Grin u 33. minutu zaradio direktan crveni karton.

Monako je šest minuta pre toga poveo sa 1:0 zahvaljujući sjajnom Kevinu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Folandu, da bi Buanga u 41. doneo izjednačenje, a pitanje pobednika je rešeno u 65. minutu kada je Ben Jeder realizovao jedanaesterac.

Upravo je Ben Jeder i postavio konačnih 3:1 u 86. minutu susreta.

Sigurno je najzanimljivije bilo u duelu Rena i Klermona, gde je Ren pobedio sa ubedljjivih 6:0. Tokom prvih pola sata nije bilo golova, a onda je Martin u 32. minutu pogodio i Terije četiri minuta kasnije za visokih 2:0.

Već posle 10 minuta igre u drugom poluvremenu, Ren je vodio sa 3:0 preko Sulemane, a dva minuta kasnije isti igrač postiže gol za 4:0. Na 5:0 je povisio Labord u 64. mintu, a Tait u 77. postavlja konačnih 6:0.

Monpelje i Bordo su takođe odigrali "ludu" utakmicu. Valeri Žerman je u 11. minutu doveo domaćina do vođstva, a onda sedam minuta kasnije Bordo izjednačuje preko Hvanga.

Za preokret se u 29. minutu postarao Onana i Bordo vodi na poluvremenu sa 2:1. U nastavku Žerman ponovo pogađa mrežu i donosi poravnanje, a novi preokret je usledio zahvaljujući Moleu u 71. minutu.

Ipak, za poptunu "ludnicu" postarao se Samjuel Kalu u 85. minutu koji pogađa mrežu Monpeljea za konačnih 3:3.