LŠ: Kežman i Simić u nemogućoj misiji

Izvor: Glas javnosti, 19.Okt.2011, 07:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LŠ: Kežman i Simić u nemogućoj misiji

BEOGRAD - Srpski fudbalski internacionalci Marko Simić i Mateja Kežman pokušaće u sredu uveče na San Siru protiv Milana da uđu u istoriju beloruskog fudbala.

BATE Borisov u trećem kolu Lige šampiona gostuje sedmostrukom osvajaču trofeja, a Belorusi se nadaju da bi mogli da iznenade aktuelnog prvaka Italije i iskupe se za "petardu" u prethodnom kolu >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << na svom terenu protiv Barselone.

"Milan je favorit, ima sjajne igrače koji su već osvajali Ligu šampiona, ali mi se nećemo unapred predati. Sigurno se neće ponoviti meč sa Barselonom", izjavio je Simić za beloruske medije.

Novi srpski reprezentativac imaće težak zadatak da zaustavi Zlatana Ibrahimovića, a velika opasnost za mrežu gostiju biće i Antonio Kasano i oporavljeni Brazilac Robinjo.

Statistika bi mogla da bude uz Beloruse, pošto im je neuspeh protiv Barselone bio prvi posle serije od devet mečeva na evro sceni bez poraza.

Sa druge strane Milan igra promenjivo na svom terenu i dobio je samo dve od poslednjih deset evropskih utakmica na San Siru.

U drugom meču H grupe šampion Barselona će na Kamp nou dočekati Viktoriju Plzen, a u tim se vraća oporavljeni Sesk Fabregas.

Parovi mečeva trećeg kola Lige šampiona:

E grupa: Bajer Leverkuzen - Valensija, Čelsi - Genk.

Tabela: Čelsi 4, Bajer Leverkuzen 3, Valensija 2, Genk 1.

F grupa: Marselj - Arsenal, Olimpijakos - Borusija Dortmund.

Tabela: Marselj 6, Arsenal 4, Borusija Dortmund 1, Olimpijakos 0.

G grupa: Porto - APOEL, Šahtjor - Zenit.

Tabela: APOEL 4, Zenit 3, Porto 3, Šahtjor 1.

H grupa: Milan - BATE, Barselona - Plzen.

Tabela: Milan 4, Barselona 4, BATE 1, Plzen 1.

Svi mečevi počinju u 20.45.

Poseban motiv ima domaćin koji bi trećom uzastopnom pobedom mogao da dođe nadomak plasmana u drugu fazu.

"Ne igramo kako možemo, ali ne želim da budem pesimista. Verujem da možemo do pobede", izjavio je trener Marselja Didije Dešam.

Olimpijakos će u Pireju protiv Dortmunda bez povređenog Ljubomira Fejse tražiti prve bodove. Marko Pantelić bi trebalo meč da počne na klupi, dok je sa druge strane Neven Subotić najavljen kao starter.

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela takmičenja APOEL, predvođen srpskim trenerom Ivanom Jovanovićem gostuju Portu, dok će u Donjecku Šahtjor i Zenit odigrati derbi Istoka.

Danko Lazović i Aleksandar Luković su u konkurenciji za tim, ali realnije je da meč počnu na klupi.

Na teren bi trebalo da izađe i Branislav Ivanović, čiji Čelsi dočekuje Genk, dok Valensija gostuje u Leverkuzenu.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.