Istorija: Fudbal se igra i u Andori

Izvor: B92, 09.Jul.2014, 12:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istorija: Fudbal se igra i u Andori

Šampion Andore Santa Koloma ostvarila je u utorak uveče istorijski uspeh, plasiravši se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

To je prvi put u istoriji da ovaj klub preskoči neku rundu u kvalifikacijama UEFA.

Način na koji je Santa Koloma došla do ovog rezultata takođe je poseban. Nakon pobede od 1:0 u prvoj utakmici protiv jermenskog Banantsa, u drugoj je bilo 3:1 za domaćina sve do 94. minuta.

Tada je gol za prolaz Santa Kolone postigao golman >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Eloj Kasals koji je došao u kazneni prostor rivala kako bi pomogao svojim saigračima.

Nagrada za ovaj podvig Santa Kolomi je duel u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv izraelskog Makabija iz Tel Aviva.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.