Humanitarna utakmica za pomoć malom Jakovu

Izvor: Blic, 08.Maj.2013, 17:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Humanitarna utakmica za pomoć malom Jakovu

Učenici Pete beogradske gimnazije organizovali su danas humanitarni fudbalski meč za pomoć u lečenju Jakova Jovanovića (12), brata svog školskog druga. Utakmicu su odigrali učenici trećih i četvrtih razreda protiv poznatih ličnosti, a ovom prilikom prikupljeno je oko 40.000 dinara.

U školskom dvorištu Pete gimnazije danas oko podneva okupio se veliki broj đaka i profesora, ali i poznate ličnosti od kojih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su neke učestvovale u utakmici, a neke podršku pružile navijanjem, kako bi svi zajedno pomogli akciju "Svi za Jakova" i prikupili sredstava za lečenje Jakova Jovanovića čiji je brat Dimitrije učenik trećeg razreda ove gimanazije.

Za tim poznatih nastupili su uglavnom sportski novinari predvođeni Aleksandrom Stojanovićem koji je izrazio veliku zahvalnost svima koji su učestvovali u organizaciji ovog događaja i kao i zadovoljstvo što je pozvan da učestvuje.

- Preuzmite odgovornost i imajte hrabrosti da uradite pravu stvar, a ovo danas je prava stvar. Hvala vam - obratio se Aca đacima na poluvremenu čiji tim je trijumfovao rezultatom 4:2.

Potrebno još novca

Jakov Jovanović je učenik petog razreda OŠ "Pavle Savić" i boluje od aneurizmalne koštane ciste. Dobrom voljom građana i prethodnim akcijama prikupljen je novac za lečenje u Švedskoj gde je Jakov uspešno operisan, a sada mu predstoji kontrola na svaka tri meseca naredne dve godine koje iziskuju dodatna novčana sredstva.

Za ljude dobre volje otvoreni su i računi za novčane uplate:

Dinarski račun: Primalac: Ljiljana Jovanović,

Broj računa: 160 - 5100101810294 - 89

Svrha uplate: za lečenje

Devizni račun:

IBAN RS35160003020029426912

svrha uplate: za lečenje

Pored njega, za tim poznatih igrali su i novinari Ivan Radulović sa televizije "Arena sport" i Marko Tašković iz "Blica", operski pevač Oliver Njego i glumac Andrej Šepetkovski, a na tribinama su ih bodrili braća Teofilović, marketing direktor FK Partizan Dragan Velanac, Smiljan Banjac sa "Eurosporta", Dejan Cukić, Stefan Mitrović iz Vaterpolo kluba Partizan...

Učenici su uspeli da za brata svog drugara iz trećeg razreda prikupe 40.000 dinara, ali se ovde ne zaustavljaju.

- Već smo organizovali nekoliko akcija, rukometni meč sa kadetima Partizana, pozorišnu predstavu i dva koncerta, a za kraj školske godine planiramo i još jednu akciju koja će biti kruna svega. Trajaće ceo dan, igraće se više sportova uz propratne sadržaje - kaže za "Blic" Goran Miladinović, učenik trećeg razreda koji je glavni organizator svih akcija pomoći za malog Jakova.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Veliki Brat

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.