Izvor: B92, 17.Okt.2012, 11:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Henderson: Bacali kamenje, stolice
Kapiten mlade fudbalske reprezentacije Engleske Džordan Henderson kaže da su navijači u Kruševcu na njegove saigrače bacali kamenje, metalni novac i stolice.
"Ono što se dogodilo nije lepo i ne treba da se dešava u fudbalu. Bilo je mnogo rasističkog vređanja sa tribina i mnogo toga se desilo posle utakmice, što je teško za igrače... Na nas je bacano kamenje, metalni novac, stolice...", rekao je Henderson.
Engleska je u revanš utakmici baraža u Kruševcu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pobedila Srbiju sa 1:0, i sa ukupnih 2:0, plasirala se na Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine.
Fudbaler Liverpula je kaže da ne shvata zašto je posle utakmice crveni karton dobio Deni Rouz koji je crnac, a za koga je rekao da su ga vređali sa tribina.
"Nisam shvatio zašto je Deni Rouz isključen na kraju utakmice. Nisam video da je uradio ništa loše, a vređali su ga", rekao je Henderson.
Englezi su zbog incidenata podneli prijavu Evropskoj fudbalskoj uniji.
Pogledaj vesti o: Fudbal, Kruševac
Henderson: "Gađali su nas čime su stigli"
Izvor: Sportske.net, 17.Okt.2012
Svoje viđenje dešavanja nakon meča u Kruševcu izneo je i kapiten mlade selekcije Engleske, Džordan Henderson, koji je ipak ponosan na svoje saigrače.










