Izvor: MC Bor, 03.Jun.2013, 00:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbal : Pomoravsko-Timočka zona : FK Kablovi – OFK Bor 0:3 (0:0)

Autor: S.Ranđelović
U pretposlednjem kolu prvenstva Fudbaleri Bora  pobedili su u Zaječaru ekipu Kablova rezultatom 3:0. Utakmica je bila čvrsta , kako bi se fudbalskim žargonom reklo „prava prvenstvena“. Borani su imali stalnu inicijativu, pogotovu u drugom poluvremenu, kada su uspeli da iskoriste neke od šansi i na kraju slave ubedljivu i zasluženu pobedu.Imali su fudbaleri Bora dobru priliku da načnu domaćine i u prvom poluvremenu.U 17.minutu dosuđen je penal za Bor , ali je golman Kablova odlično intervenisao i uspeo da odbrani udarac Terzića.U drugom poluvremenu Boranima je posao olakšao golman zaječaraca Joksimović koji je isključen već u 47. minutu zbog vređanja sudije Ilića. A pošto je i u 35.minutu dobio opomenu zbog nesportskog ponašanja ovo mu je bio drugi žuti karton , što je značilo da mora ranije u svlačionicu, što je on i učinio. Golove za Bor postigli su Nikolovski u 53.minutu,Tričković u 60. minutu iz penala, i Lazarević u 75 minutu. Utakmica je odigrana pred oko 200 gledalaca. Sudili su Ilić Aleksandar(Paraćin);Đokić Vlada(Paraćin) i Miletić Bojana (Jagodina). Delegat utakmice : Stanković Branimir (Kruševac) je suđenje ocenio kao dobro.