Izvor: B92, 01.Okt.2015, 09:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Englezi i dalje podržavaju Platinija
Fudbalska asocijacija Engleske (FA) ostaje pri svojoj odluci da podrži kandidaturu Mišela Platinija za predsednika Svetske fudbalske federacije (FIFA).
Međutim, iz te organizacije su naveli da postoje pitanja koja u potpunosti treba ispitati.
Platini, predsednik Evropske fudbalske unije (UEFA) je pod istragom švajcarskih vlasti i etičkog komiteta FIFA da je 2011. godine od vladajućeg tela svetskog fudbala primio isplatu od 1,6 miliona funti za posao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je za to telo obavio devet godina ranije.
Platini je rekao da je plaćanje bilo odloženo zbog tadašnje finansijske situacije u FIFA, ali nije objasnio zbog čega se devet godina čekalo sa isplatom.
O tom pitanju FA je u sredu raspravljala na Upravnom odboru.
„Upravni odbor FA je u julu jednoglasno odlučio da podrži kandidaturu Mišela Platinija za predsednika FIFA. To smo učinili jer smo mislili da je odličan predsednik UEFA i da može da unese neke kvalitete u FIFA. Mi i dalje to mislimo. Međutim, nedavni događaji su otvorili mnoga pitanja koja u potpunosti treba ispitati“, navodi se u saopštenju FA.
Pogledaj vesti o: Fudbal, Evropska Unija







