Izvor: Kurir, 16.Nov.2015, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ĐORIĆ ZAHTEVA KOMPLETNU ČISTKU U FSS: Toleta smeniti odmah!
Bivši selektor fudbalske reprezentacije tvrdi da novog predsednika treba izabrati u najskorije vreme, umesto za šest meseci, za kad su zakazani izbori.
Situacija u srpskom fudbalu
Živimo u zabludi
Milovan Đorić smatra da je debakl u Češkoj (1:4) zapravo samo pokazao gde se srpski fudbal trenutno nalazi.
- >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Paradoksalno zvuči, ali Bog nas je pogledao na tom susretu u Češkoj. Da smo pobedili ili odigrali nerešeno, lagali bismo sebe da smo kao nešto dobri i da idemo pravim putem. Ovako znamo da smo u zabludi, ništa ne valja i sve treba da se menja, ali pod hitno. U suprotnom, ne piše nam se dobro - kaže Đorić.
Milovanović
SISTEM JE PROBLEM
Potpredsednik FSS Goran Milanović smatra da problem u fudbalskoj organizaciji nisu ljudi koji je vode, već sistem koji je zastareo.
- Pričam godinama unazad da nije problem u ljudima, nego u sistemu, čiji sam i ja deo, pa promenite i mene ako će biti bolje. Stvari treba postaviti na moderan način, a ne kao pre 40 godina. Ovde se stalno lažemo, kao imamo ekipu da idemo na Svetsko prvenstvo, a ja kažem da sa sadašnjim sistemom nećemo ići na Mundijal - kaže Milanović.
Autor: Konstantin Radulović,Foto: Saša Pavlić



