Arapi kupili Čarlton

Izvor: B92, 02.Dec.2019, 01:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Arapi kupili Čarlton

Investiciona grupa iz Abu Dabija kupila je engleski fudbalski klub Čarlton.

Predsednik te grupe Tahun Nimer većinski je vlasnik Ist Strit Investmenta, koji je i zvanično preuzeo drugoligaški londonski klub.

Engleska fudbalska liga još mora da odobri kupovinu kluba.

"Blisko sarađujemo sa Engleskom fudbalskom ligom o konačnim detaljima", rekao je predsednik Čarltona Met Sauthol.

Čartlon je u vlasništvu Rolanda Dušatelea >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od 2014. godine.

On nije bio u dobrim odnosima sa navijačima, koji su protestovali protiv njega bacajući razne predmete na teren tokom utakmica.

Čarlton je 2016. godine ispao u treću ligu, ali se ove sezone vratio u Čempionšip.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.